اداره مهاجرت کانادا ششمین دور انتخاب پرونده های Express Entry را  سریعتر از موعد و با کاهش امتیاز  انجام داد

اداره مهاجرت و پناهندگی کانادا متقاضیان را با آغاز ششمین دور انتخاب سیستم ورود سریع، زودتر از زمان موعد شگفت زده کرده است. انتخاب کنونی توسط اداره مهاجرت در 26 مارس 2018 انجام گردید. معمولا اداره مهاجرت و پناهندگی انتخاب پرونده های Express Entry را در هر 15 روز یکبار انجام می دهد. با این وجود در این دور، این روند توسط اداره مهاجرت دنبال نشده است.

 latest express entry draws 2018

ششمین دور انتخاب اکسپرس انتری

جزئیات کلیدی در خصوص دراو ورود سریع کنونی در قسمت پایین بیابید:

امتیاز سیستم جامع رتبه بندی (CRS): امتیاز سیستم جامع رتبه بندی (CRS)یا امتیاز صلاحیت در این دور انتخاب حداقل معادل 446 امتیاز CRSقرار داده شد.

تعداد دعوتنامه های صادره: اداره مهاجرت و پناهندگی تعداد 3000 دعوتنامه اقامت دائم کانادا را در طول انتخاب صادر کرد.

متقاضیانی که در این دور انتخاب، دعوتنامه برای درخواست اقامت دائم کانادا را دریافت کردند، باید پرونده کامل اقامت دائم کانادا را ظرف مدت 90 روز از تاریخ دریافت دعوتنامه به اداره مهاجرت ارسال کنند.

تحلیل ششمین دور انتخاب اکسپرس انتری

مباحث کلیدی بسیاری به منظور بحث در ارتباط با دور ششم انتخاب اکسپرس انتری وجود دارد. نخست آنکه این دور انتخابی پیش از بازه زمانی دوهفته ای از زمان آخرین انتخاب (14 مارس 2018) انجام شد که زمان استاندارد آغاز محسوب نمی شود. دور انتخاب پیشین که با تاخیر قابل توجهی انجام شده بود متقاضیان منتظر را تا حدودی شگفت زده کرد. با این حال در این دور انتخاب زودهنگام غافلگیری خوشایندی برای هزاران متقاضی ثبت نام شده اقامت دائم کانادا در سیستم Express Entry محسوب می شود.

کاهش حداقل امتیاز صلاحیت

در ششمین دور انتخابی، همچنین یک کاهش 10 امتیازی در امتیازات سیستم جامع رتبه بندی از جانب اداره مهاجرت و پناهندگی کانادا دیده شد. در این انتخاب، اداره مهاجرت کانادا حداقل امتیاز صلاحیت را به 446 کاهش داد. این موضوع تا حدودی آرامش را برای متقاضیانی نگران در ارتباط با افزایش امتیاز صلاحیت در پنجمین دور انتخابی به همراه داشت. از سوی دیگر, اداره مهاجرت کانادا با دعوت از تعداد یکسانی از کاندید ها (3000 دعوتنامه) یک رکورد جدید را برای چهارمین بار متوالی ثبت کرد. این یک روند و البته رکورد جدیدی است که توسط اداره مهاجرت در سیستم انتخاب اکسپرس انتری ثبت شده است. رکورد پیشین از تعداد یکسانی از دعوتنامه ها در بازه انتخابی نوامبر-دسامبر سال2017 تنظیم شد که اداره مهاجرت برای 2750 کاندید 3 بار سه بار متوالی دعوتنامه صادر کرد.

در صورتی که علاقه مند هستید از امتیازات خود در سیستم امتیاز بندی برنامه مهاجرتی فدرال کانادا، موسوم به اکسپرس انتری مطلع گردید، و یا صلاحیت خود را برای دیگر برنامه های استانی کانادا و یا استرالیا بررسی نمایید، می توانید با دفتر کارجویان ملل تماس حاصل نمایید و یا با تکمیل فرم ارزیابی رایگان اطلاعات کامل مربوط به شرایط خود را از مشاوران کارجویان ملل دریافت نمایید.

1397/01/07

منبع خبر