جدیدترین اخبار وضعیت اسپانسر های ایالتی استرالیا - آوریل 2020

sponsorshipmapعلیرغم شیوع گسترده ویروس کرونا، دولت های محلی و ایالتی استرالیا به فرآیند ارزیابی پرونده‌های اسپانسر ایالتی و منطقه‌ای مهاجران ادامه داده‌اند. با این حال ایالت ها اولویت های خود را در روند رسیدگی به این پرونده ها تغییر داده اند و مشاغلی که برای کشور استرالیا اهمیت بالاتری دارد را در اولویت اول قرار داده اند.

 متقاضیانی که قصد دارند برای اسپانسرهای ایالتی ویزای شماره 190 و یا 491 اقدام نمایند لازم است که قبل از هر اقدامی ابتدا از وضعیت پذیرش پرونده از طریق وب سایت ایالت های هدف اطمینان حاصل نمایند و از تغییرات و یا توقف هر نوع برنامه ای مطلع گردند.

برنامه اسپانسر Australia Capital Territory

یکی از پیش نیازهای ایالت ACT به مرکزیت کانبرا این است که قبل از اقدام برای درخواست اسپانسری، متقاضی باید حداقل ۱۳ هفته در این ایالت زندگی کرده باشد. با توجه به تاثیرات ناشی از ویروس کرونا متقاضیان می توانند چنانچه هر یک از شرایط زیر شامل حالشان میشود درخواست لغو معیار تداوم اشتغال را ثبت نمایند و دیگر نیازی نیست حتماً به صورت پیوسته شاغل بوده باشند:

-          متقاضی به علت محدودیت های ناشی از مسافرت، قادر به بازگشت به کانبرا نبوده است

-          متقاضی مجبور بوده است حداقل ۱۴ روز خود را قرنطینه نماید

-          متقاضی با کاهش ساعات کاری مواجه شده است، مجبور به دریافت مرخصی بدون حقوق بوده، و یا شغل خود را از دست داده است

برنامه اسپانسر ایالتNorthern Territory

با توجه به بسته شدن مرزهای استرالیا، اداره مهاجرت Northern Territory  اعلام کرده است در حال حاضر پرونده ای از خارج از استرالیا برای اسپانسری قبول نمی کند و تا مدت زمان نام مشخصی این دستورالعمل پابرجا خواهد بود.

برنامه اسپانسر ایالت Queensland

در حال حاضر برنامه اسپانسر ویزای ۱۹۰ ایالت کوئینزلند متوقف شده است ولی این ایالت همچنان پرونده های مربوط به ویزای گروه ۴۹۱ را پذیرش می کند، ولی متاسفانه در حال حاضر این برنامه نیز برای افراد خارج از استرالیا بسته است. ظرفیت پذیرش اداره مهاجرت کوئینزلند در دو کد شغلی کارشناس بازاریابی و مدیریت مالی تکمیل شده است و تا بازگشایی مجدد این برنامه در جولای 2020 دعوتنامه جدیدی صادر نخواهد شد.

برنامه اسپانسر ایالت South Australia

اداره مهاجرت استرالیای جنوبی اولویت ویژه ای برای اسپانسری متقاضیانی که عنوان شغلی آنها در گروه های پزشکی و خدمات درمانی تعریف شده در نظر گرفته است. این تغییر تاثیر مستقیمی بر فارغ التحصیلان رشته های پزشکی و کسانی که در همین زمینه در این ایالت مشغول به کار هستند دارد.

اسپانسر ویزای ۱۹۰

اداره مهاجرت دولت استرالیا هیچ پذیرشی از متقاضیان خارج از استرالیا برای ویزای شماره ۱۹۰ نخواهد داشت و از این پس هیچ پرونده ای در این گروه پذیرش نخواهد کرد. از این پس اسپانسر ویزای ۱۹۰ صرفاً به کسانی تعلق خواهد گرفت که طی ۱۲ ماه گذشته در South Australia سابقه کار داشته باشند. علاوه بر این موضوعT این ایالت برای مشاغل زیر برای هیچ گروهی از متقاضیان اسپانسر ویزای ۱۹۰ صادر نخواهد کرد.

 • 132211 Finance Manager
 • 149914 Financial Institution Branch Manager
 • 221111 Accountant (General)
 • 221112 Management Accountant
 • 221113 Taxation Accountant
 • 221211 Company Secretary
 • 221213 External Auditor
 • 221214 Internal Auditor
 • 222112 Finance Broker
 • 222311 Financial Investment Adviser
 • 222312 Financial Investment Manager
 • 224711 Management Consultant

متقاضیانی که در حال حاضر در این ایالت سابقه کار ندارد و مشغول به کار نیستند می توانند صرفاً برای اسپانسر ویزای گروه ۴۹۱ درخواست دهند.

برنامه اسپانسر ایالت Tasmania

اداره مهاجرت ایالت تاسمانیا در حال حاضر موقتاً صدور هر نوع دعوتنامه برای ویزای شماره 491 را محدود کرده است و متقاضیان خارج از استرالیا صرفا می‌توانند برای مشاغلی که در اولویت اصلی این اداره مهاجرت قرار دارد درخواست اسپانسری دهند. این گروه مشاغل عمدتاً مشاغل مربوط به پزشکی و پیراپزشکی را شامل می شود و فرآیند رسیدگی به پرونده آنها بسیار کوتاه تر از معمول می باشد.

برنامه اسپانسر ایالت Victoria

اداره مهاجرت ایالت ویکتوریا طبق روال معمول به بررسی پرونده ها و صدور دعوتنامه های ایالتی ادامه می دهد و متقاضیانی که واجد شرایط هستند همچنان می‌توانند برای این ایالت درخواست خود را ثبت نمایند.

برنامه اسپانسر ایالت Western Australia

صدور دعوتنامه های ایالت وسترن استرالیا به علت تعطیلات عید پاک به ۲۳آوریل موکول شده است ولی فرایند بررسی پرونده همچنان ادامه دارد. صرفاً عنوان شغلی سرآشپز در زیرگروه مشاغل فارغ التحصیلان در دست بررسی است و این بدان معناست که دعوتنامه های این گروه شغلی در آینده محدود خواهد شد.

برنامه اسپانسر ایالت New South Wales

این ایالت اعلام کرده است است طبق روال معمول به بررسی پرونده ها ادامه خواهد داد ولی در حال حاضر در حال بازبینی فرایند و پیش نیازهای اسپانسری هستند. به نظر می آید به منظور پوشش و برطرف کردن تاثیرات ناشی از ویروس کرونا به زودی تغییراتی در برنامه اسپانسری خود اعمال نمایند.

با توجه به شرایط موجود مشخص است که با برنامه ویز اسپانسری ویزای ۴۹۱ همچنان تاخیر خواهد داشت و هیچ پیش بینی دقیقی از زمان اجرای مجدد آن امکان پذیر نیست.

2020-04-17