ویزای جدید491 که مربوط به گروه نیروی متخصص برای مناطق کم جمعیت استرالیا است

ASGC remoteness areas study sites Australian Government Department of Health 2006

 

 

 

این ویزا تا قبل از 16 نوامبر 2019 اجرایی نمی شود اما قوانین این ویزا برای متقاضیان قابل دسترس است. این خبر مهمی برای متقاضیانی است که قصد برنامه ریزی برای مهاجرت ویزای 489 در آخر سال را دارند. اطلاعات درباره این نوع ویزا هنوز تکمیل نشده است از جمله لیست مشاغلی که قرار است برای این نوع ویزا ارائه شود، اما در ادامه به مطالبی جهت شفاف سازی می پردازیم.

اطلاعات در مورد ویزای مناطق کم جمعیت استرالیا بروزرسانی می شود و شامل تمام ویزاهای اسپانسر مناطق کم جمعیت می شود. بنظر می رسد که این ویزا خارج از تمام کلان شهرهای استرالیا (گولد کوست، بریسبین، سیدنی، ملبورن و پرت) باشد درصورتی که بدلیل فقدان کد پستی نمی توان مشخص کرد چه مناطقی کلان شهر محسوب می شوند.

فاکتورهای مورد نیاز برای این ویزا مشابه  ویزا 489 می باشد و ویزایی که قرار است تصویب شود جایگزین ویزا 489 می شود. در این ویزا متقاضی می بایست توسط ایالت منتخب شود یا توسط خویشاوندی که در مناطق کم جمعیت استرالیا زندگی می کند، حمایت شود. در جهت درخواست این ویزا،  متقاضی می بایست کمتر از 45 سال سن ، تسلط کامل به زبان انگلیسی،و ما بقی امتیازهای لازم را کسب کند تا دعوتنامه ارسال شود.

تغییرات امتیاز ها

از 16 نوامبر 2019 تغییرات مهمی برای امتیازهای ویزای نیروهای متخصص خواهد بود. امتیازهای جدید بصورت ذیل قابل کسب هستند:

اگر همسرنیرو متخصص باشد و مهارت زبانی لازم را داشته باشد، به جای 5 امتیاز 10 امتیاز به متقاضی تعلق می گیرد

اگر متقاضی مجرد باشد، 10 امتیاز کسب می کند

اگر همسر متقاضی صرفا مهارت زبانی لازم را داشته باشدو یا تنها اسسمنت را داشته باشد، به متقاضی 5 امتیاز تعلق می گیرد

امتیازهای تحصیل در استرالیا (متقاضیانی که در استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا در رشته های موجود در CRICOS تحصیل می کنند) از 5 به 10 افزایش خواهد داشت

امتیاز مناطق کم جمعیت همچنین از 10 به 15 افزایش خواهد داشت

این ویزا 5 سال اعتبار خواهد داشت و پیگیری های مصممی در مورد این ویزا صورت می گیرد تا از تداوم زندگی، کار و تحصیل متقاضی و تمام اعضای خانواده ایشان در مناطق کوچک استرالیا اطمینان حاصل شود.

بعد از 3 سال استفاده از ویزای 491 متقاضی می تواند برای ویزاهای زیرمجموعه ویزای 191 که ویزای اقامت دائم برای نیروهای متخصص می باشد، اقدام کند. متقاضی می بایست تمام شرایط برای درخواست ویزا اقامت دائم را داشته باشد و استعلام وضعیت پرداخت مالیات سه ساله ای که بیانگر درآمد مالیاتی باشد را ارائه دهد ( مقدار مالیات هنوز مشخص نیست).

هزینه های ارزیابی درخواست نامه برای ویزای استرالیا افزایش خواهد داشت

سازمان مهاجرت برای تاریخ بعد از 1 جولای 2019 افزایش 5.4 % را برای اقامت تقریبا تمام نوع ویزاها در نظر گرفته است (شامل ویزاهای توریستی SC600 نمی شود).

 2019-05-21