ویزای جدید491 که مربوط به گروه نیروی متخصص برای مناطق کم جمعیت استرالیا است

ASGC remoteness areas study sites Australian Government Department of Health 2006

 

 

اداره مهاجرت استرالیا پذیرش نیرو متخصص در ژوئن 2019 را 100 دعوتنامه و گروه نیرو متخصص در مناطق کم جمعیت که حامی خانواده نیز می باشد (زیرمجموعه ویزا 489) ، 10 دعوتنامه ارائه داده است

هدف از این کار مدیریت بهتر پرونده ها که توسط کارشناسان بررسی میشود ، و همچنین اجتناب از اتلاف وقت در بررسی پرونده های متخصصانی که قبلا درخواست ویزا داده اند و دعوتنامه دریافت کرده اند، می باشد.

اداره مهاجرت استرالیا همچنین اعلام کرده است که ظرفیت در برنامه مهاجرت در سال 2019-2020 برای گروه نیرو متخصص (شامل ویزا 189 زیرمجموعه نیوزلند) به تعداد 18.652 عدد نسبت به سال قبل کاهش یافته است و این به معنای نیاز به مدیریت بیشتر پرونده ها می باشد تا در سال 2019-2020 بطور ماهانه دعوتنامه ارسال شود.

زمانی که ویزاهای مناطق کم جمعیت در نوامبرسال 2019 ارائه میشود تغییراتی در پروسه مهاجرت انجام میشود. دعوتنامه های دوره 11 ژوئن برای بسیاری از متقاضیان ناامیدکننده بود انتظار می رود با شروع سال جدید در 11 جولای با سهمیه دعوتنامه های ماهانه و ارائه لیست جدید منتخبین ایالتی، وضعیت بهبود یابد. الویت جذب مهاجر مناطق کم جمعیت در دستور کار استرالیا قرار دارد.

 ویزا 491 تا قبل از 16 نوامبر 2019 اجرا نمی شود اما قوانین این ویزا برای متقاضیان قابل دسترس است. این خبر مهمی برای متقاضیانی است که قصد برنامه ریزی برای مهاجرت از طریق ویزای 489 در آخر سال را دارند، اما در ادامه به مطالبی جهت شفاف سازی می پردازیم.

اطلاعات در مورد ویزای مناطق کم جمعیت استرالیا بروزرسانی می شود و شامل تمام ویزاهای اسپانسر مناطق کم جمعیت می شود. بنظر می رسد که این ویزا خارج از تمام کلان شهرهای استرالیا (Gold coast، Brisbane، Sydney، Melbourne و Perth) باشد درصورتی که بدلیل فقدان کد پستی نمی توان مشخص کرد چه مناطقی کلان شهر محسوب می شوند.

شرایط مورد نیاز برای این ویزا مشابه ویزا 489 می باشد و ویزایی که قرار است تصویب شود جایگزین ویزا 489 می شود. در این ویزا متقاضی می بایست توسط ایالت منتخب شود یا توسط خویشاوندی که در مناطق کم جمعیت استرالیا زندگی می کند، حمایت شود. در جهت درخواست این ویزا،  متقاضی می بایست کمتر از 45 سال سن ، تسلط کامل به زبان انگلیسی،و ما بقی امتیازهای لازم را کسب کند تا دعوتنامه ارسال شود.

تغییرات امتیاز ها

از 16 نوامبر 2019 تغییرات مهمی برای امتیازهای ویزای نیروهای متخصص خواهد بود. امتیازهای جدید بصورت ذیل قابل کسب هستند:

اگر همسرمتقاضی متخصص باشد و مهارت زبانی لازم را داشته باشد، به جای 5 امتیاز 10 امتیاز به متقاضی تعلق می گیرد

اگر متقاضی مجرد باشد، 10 امتیاز کسب می کند

اگر همسر متقاضی صرفا مهارت زبانی لازم را داشته باشدو یا تنها اسسمنت را داشته باشد، به متقاضی 5 امتیاز تعلق می گیرد

امتیازهای تحصیل در استرالیا (متقاضیانی که در استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا در رشته های موجود در CRICOS تحصیل می کنند) از 5 به 10 افزایش خواهد داشت

امتیاز مناطق کم جمعیت همچنین از 10 به 15 افزایش خواهد داشت

این ویزا 5 سال اعتبار دارد و پیگیری های مصممی در مورد این ویزا صورت می گیرد تا از تداوم زندگی، کار و تحصیل متقاضی و تمام اعضای خانواده ایشان در مناطق کم جمعیت استرالیا اطمینان حاصل شود.

بعد از 3 سال استفاده از ویزای 491 متقاضی می تواند برای ویزاهای زیرمجموعه ویزای 191 که ویزای اقامت دائم برای نیروهای متخصص می باشد، اقدام کند. متقاضی می بایست تمام شرایط برای درخواست ویزا اقامت دائم را داشته باشد و استعلام وضعیت پرداخت مالیات سه ساله ای که بیانگر درآمد مالیاتی باشد را ارائه دهد ( مقدار مالیات هنوز مشخص نیست).

هزینه های ارزیابی درخواست نامه برای ویزای استرالیا افزایش خواهد داشت

سازمان مهاجرت برای تاریخ بعد از 1 جولای 2019 افزایش 5.4 % را برای اقامت تقریبا تمام نوع ویزاها در نظر گرفته است (شامل ویزاهای توریستی SC600 نمی شود).

 2019-05-21