معرفی برنامه های استانی مهاجرت به کانادا  Provincial Nominee Programs - PNP

 

برنامه مهاجرتی استانی ساسکاچواناز سال 2015 میلادی که سیستم اکسپرس انتری فدرال (Express Entry) راه اندازی شد، انتظار می رفت که پس از مدتی سطح امتیازات مشمول دعوتنامه کاهش یابد. ولی این تغییر هیچگاه به حدی نرسید که بتواند به اکقریت نیروی کار ماهر ایرانی کمکی برای ورود به کانادا کند و بغیر از تعداد معدودی که قادر به کسب نمرات بالا در آزمون زبان انگلیسی مورد پذیرش سیستم اداره مهاجرت بودند، دیگر متقاضیان پشت سد پذیرش در انتظار باقی مانده اند.

در همین زمان بود که سیستم های اسپانسر استانی برنامه های مهاجرتی و اسپانسری خود را تدوین نمودند و وارد عمل شدند. در این میان اکثر استانها شرایط خاصی را منظور نمودند که بازهم برای اکثریت نیروی کار ماهر ایرانی قابل دسترس نبود،از جمله داشتن بستگان درجه یک در استان هدف، داشتن سابقه کار و یا سابقه تحصیل در آن استان و یا پیشنهاد شغلی معتبر که تمامی اینها موانع زیادی ایجاد می کرد.

در این میان برخی از استان ها، از جمله استان نوا اسکوشیا و ساسکاچوان، به این گروه باقیمانده از متقاضیان کار و اقامت در کانادا، که البته تعداد زیادی هم هستند، روی خوش نشان دادند. این دو استان برنامه های مهاجرتی خود را به گونه ای تنظیم نمودند که شانس موفقیت را برای قشر گسترده ای از نیروی کار ماهر از سراسر دنیا فراهم می نمود. لذا به تدریج معرفی این استان ها قوت گرفت و امروز به مقطعی رسیده ایم که تقریبا همه کسانی که قصد اعزام به کانادا برای اقامت و یا کار را دارند حداقل نام این استان ها را شنیده اند. در این بخش تلاش بر آن است تا راهکار های موجود در هر کدام از این استان ها به همراه شروطی که برای پذیرش منظور کرده اند را به تفصیل برای شما مخاطب محترم معرفی نماییم تا بتوانید در تصمیم گیری خود به صورت آگاهانه اقدام نمایید.

چنانجه نیاز به راهنمای بیشتر در این خصوص دارید می توانید با کاریابی بین الملل کارجویان ملل تماس حاصل نمایید و یا فرم ارزیابی رایگان را تکمیل کنید.

 

مطالب مرتبط:

اسپانسر استانی ساسکاچوان

در ژانویه 2018 چه مشاغلی از لیست اداره مهاجرت ساسکاچوان حذف شدند