برنامه ویزای کار استان ساسکاچوان

saskاستان ساسکاچوان کانادا در راستای جذب نیروی کار مورد نیاز خود، برنامه های مختلف پذیرش نیروی کاری و کارافرینی دارد که از میان آنها می توان به برنامه انتخاب استانی ساسکاچوان (SINP) به عنوان یکی از برنامه های پرطرفداراشاره کرد. این برنامه برای متقاضیان نیروی متخصصی است که پیشنهاد شغلی در استان ساسکاچوان ندارند اما در بخش مشاغل مورد نیاز استان تخصص و سابقه کار کافی دارند.

جهت احراز صلاحیت دراین برنامه انتخاب استانی ساسکاچوان (SINP) ، متقاضی باید واجد شرایط زیر باشد:

  • کسب حداقل 60 امتیاز از مجموع 100 امتیاز در سیستم امتیاز بندی این برنامه را (شما میتوانید جدول امتیاز بندی این برنامه را در اینجا مشاهده نمایید)
  • کسب حداقل امتیاز زبان انگلیسی/فرانسه معادل CLB 4 (جدول معادل یابی آیلتس و CLB را می توانید در این بخش ملاحظه بفرمایید). اگرچه CLB 4 حداقل نمره زبان مورد نیاز در این برنامه است (شاخه OID) ولی به هیچ عنوان متضمن موفقیت پرونده نخواهد بود. از تاریخ 16 جولای 2018 و با شروع فرآیند پذیرش پرونده بر اساس اولویت امتیازی ابراز علاقه مندی (Expression of Interest)، امتیاز بالاتر در آزمون زبان موجب افزایش درصد موفقیت پرونده و دریافت دعوتنامه می گردد.
  • داشتن تحصیلات دانشگاهی و یا فنی و حرفه ای که ارائه گزارش ارزشیابی معادل آن در سیستم آموزشی کانادا الزامیست.
  • داشتن حداقل یک سال سابقه کار پیوسته در ده سال اخیر در زمینه یکی از مشاغل مورد نیاز این استان.
  • در صورتی که شغل متقاضی از جمله مشاغل نظام مند در استان ساسکاچون باشد، ارائه مستندات لازم مبنی بر جواز فعالیت ایشان الزامیست (مشاغل نظام مند به مشاغلی گفته می شود که برای فعالیت حرفه ای نیاز به تاییدیه و یا جواز فعالیت از طرف مرجع نظارتی خود داشته باشد، از جمله مهندسان، برنامه نویسان، کارشناسان شبکه های کامپیوتری، روان شناسان و ...)
  • داشتن تمکن مالی لازم به تعداد اعضای خانواده (جدول تمکن مالی لازم را می توانید در این بخش مطالعه بفرمایید)

لازم به ذکر است معیارهای برنامه های ویزاهای کاری و اقامتی کانادا ممکن است در هر زمانی و بدون اطلاع قبلی تغییر کند و درخواست متقاضیان صرفا بر اساس قوانینی که در زمان ارسال معتبر بوده ارزیابی می گردند.

 

روش ثبت پرونده در سیستم مهاجرتی ساسکاچوان

در اوین قدم پس از احراز شرایط اولیه متقاضی برای برنامه SINP، لازم است متقاضی ابراز علاقه مندی خود را برای مهاجرت به این استان ارسال نماید که به این فرآیند Expression of Interest می گویند. اداره مهاجرت استانی به صورت دوره ای اقدام به صدور دعوتنامه به متقاضیانی خواهد نمود که در این روش بیشترین امتیازات را کسب نموده اند و این امر این اطمینان خاطر را بوجود می اورد که در هر دور پذیرش متقاضیانی انتخاب می شوند که از لحاظ شرایط امتیاز بندی این برنامه نسبت به سایرین اصلح تر هستند و بدین ترتیب بهتر از سایرین می توانند در تامین نیاز های اشتغال این استان کمک کنند.

پس از دریافت دعوتنامه، متقاضی باید مبلغ غیرقابل استرداد 300 دلار هزینه درخواست را بصورت آنلاین از طریق ویزا یا مسترکارت پرداخت نماید. پس از آن پرونده متقاضی در نوبت بررسی قرار می گیرد و در طی این زمان امکان استعلام سوابق کاری، مستندات پرونده و یا بروزرسانی برخی مدارک از جمله تمکن مالی وجود دارد. لذا تنظیم مدارک این مرحله از اهمیت خاصی برخوردار است.

 

سیستم EOI چگونه کار می کند

چنانچه شما موفق به تشکیل و درخواست EOI شدید، شما به بانک متقاضیان شایسته EOI راه می یابید و پروفایل شما از زمان درخواست به مدت 1 سال اعتبار دارد. متقاضیان در هر زمان، فقط یک پروفایل فعال در سیستم EOI می توانند داشته باشند و شما بر اساس اطلاعاتی که در پروفایلتان وارد می کنید، رتبه بندی می شوید.

در سیستم انتخابی، متقاضیانی که بیشترین امتیاز را در هر دور انتخابی دارا هستند دعوتنامه های مربوطه را دریافت میکنند. درصورتی که اداره مهاجرت مطلع گردد که اطلاعات به صورت کامل و صحیح ارائه نشده و یا اطلاعات غیر واقعی به اداره مهاجرت ارائه شده، فرم درخواست شما رد می شود و در برخی موارد ممکن است تا چند سال از هرگونه اقدام مجدد منع شوید.

ابراز علاقه مندی (EOI) متقاضیان چگونه رده بندی می شوند

کسانی که بخش ابراز علاقه مندی را با موفقیت تکمیل می کنند، بطور خودکار امتیازی بر مبنای معیارهای زبان، مدرک تحصیلی، سوابق کاری، و ارتباط با ساسکاچوان دریافت می کنند. شما می توانید سیستم امتیاز بندی این برنامه را در بخش امتیاز بندی برنامه مهاجرتی ساسکاچوان مشاهده نمایید.

فرآیند گزینش متقاضیان به صورت سلسله مراتبی، و با انتخاب متقاضیانی که بالاترین امتیازات را دارند شروع می شود. اگر متقاضیان زیادی امتیازات یکسانی داشته باشند معیار های ثانوی که به ترتیب شامل ارتباط متقاضیان با استان ساسکاچوان، سابقه کار، و مهارت زبان مورد نظر می باشد برای انتخاب متقاضیان مورداستفاده قرار می گیرد. به این ترتیب، در گزینش بین افراد با امتیاز یکسان، متقاضیانی که با ساسکاچوان ارتباط دارند ابتدا انتخاب می شوند. این امتیاز را کسانی دریافت می کنند که در ساسکاچوان بستگانی دارند، ویا در گذشته در ساسکاچوان سابقه کار و یا تحصیل داشته اند. معیارهای گزینشی بعدی به ترتیب، بالاترین تعداد سال سابقه کار و بالاترین امتیاز زبانی است که متقاضیان بعدی را به ترتیب اولویت در گروه منتخب قرار می دهد. این روش انتخاب به هدف تاثیر گذاری در موفقیت آتی اقتصادی در ساسکاچوان انتخاب شده است. هدف سیستم EOI، اطمینان از خروجی اقتصادی قوی و حفظ بلند مدت کسانیست که دعوتنامه اداره مهاجرت ساسکاچوان را دریافت می کنند..

دریافت دعوتنامه 

برنامه مهاجرتی ساسکاچوان، به صورت دوره ای، و بر اساس اهداف سالانه و نیازمندی مشاغل نسبت به انتخاب متقاضیان و صدور دعوتنامه اقدام می کند.

اگر دعوت به درخواست شوید شما 60 روز فرصت خواهید داشت تا فرم درخواست کاملتان را بصورت آنلاین به همراه اسناد و مدارک مربوطه به اداره مهاجرت ساسکاچوان ارسال نمایید. چنانچه شما در پروفایل ابراز علاقه مندی EOI اطلاعات غلط یا گمراه کننده وارد کنید، ممکن است بعنوان سوء نیت در نظر گرفته شود و عواقب خطرناکی از جمله محرومیت دو ساله از هر نوع درخواست دیگری را برای شما به همراه داشته باشد.

پروفایل EOI شما از ابتدای زمان تشکیل آن بمدت یک سال فعال خواهد بود. در صورتی که طی یک سال دعوتنامه ای دریافت نکردید و بعد از آن که پروفایل منقضی شد، باید یک پروفیل EOI جدید تشکیل دهید تا همچنان در سیستم فعال بمانید. با این حال، در طول زمان یک ساله، شما می توانید امتیازات خود را از طریق افزایش امتیاز زبان و یا سابقه کار افزایش دهید.

در صورتی که علاقه مند هستید از امتیازات خود در سیستم امتیاز بندی برنامه مهاجرتی فدرال کانادا، موسوم به اکسپرس انتری مطلع گردید، و یا صلاحیت خود را برای دیگر برنامه های استانی کانادا و یا استرالیا بررسی نمایید، می توانید با دفتر کارجویان ملل تماس حاصل نمایید و یا با تکمیل فرم ارزیابی رایگان اطلاعات کامل مربوط به شرایط خود را از مشاوران کارجویان ملل دریافت نمایید.

1397/04/22

مطالب مرتبط:

سیستم امتیاز بندی اداره مهاجرت ساسکاچوان

لیست مشاغل مورد نیاز اداره مهاجرت ساسکاچوان

جدول تمکن مالی مورد نیاز اداره مهاجرت کانادا

مطالعه مطلب در سایت اداره مهاجرت ساسکاچوان