چاپ

دو شهر Perth و Goldcoast از مزایای ویزای 491 بهره مند می شوند

 

با7201054 3x2 700x467 توجه به اینکه دولت قصد دارد رشد جمعیت را در سه شهر بزرگ Sydney و Melbourne و Brisbane کنترل کند، درنتیجه مهاجرین متخصص را برای مهاجرت به شهرهای Perth و Gold coast تشویق می کند.

نکات مهم:

برای اولین بار این دو شهر ( Perth و Gold coast ) به لیست شهرهای ویزا Regional اضافه می شوند.

به گفته وزیر مهاجرت David Coleman " ما طبق وکالت دولت، تمام جوانب سیاسی مربوط به این دو شهر را بررسی کردیم و تصمیم گرفتیم این دو شهر را جز مناطق Regional قرار دهیم زیرا تقریبا 70 درصد رشد جمعیت در شهرهای Sydney و Melbourne و Brisbane بوده است".

وزیر مهاجرت اعلام کرده است جهت بهبود این برنامه، 2000 مهاجر بیشتر برای مناطق Regional پذیرش می شوند. اکنون بجای 23000 ویزا برای مناطق Regional25000 ویزا موجود است.

متقاضیانی که برای ویزا Regional درخواست می دهند و حاضرند تا 3 سال در مناطق Regional زندگی کنند، پرونده درخواست ویزای ایشان در الویت قرار می گیرد.

متقاضیان این ویزا می توانند بعد از گذشت 3 سال برای ویزای اقامت دائم درخواست دهند.

وزیر مهاجرت اعلام کرده است که این درخواست فراوانی برای ویزاهای Regional را در پی خواهد داشت.

"در اوایل سال جاری 124 درصد افزایش صدور ویزا برای مناطق Regional را داشته ایم."

برخلاف نظر وزیر مهاجرت، دولت اعلام کرده است که متقاضیان به مناطق Regional هجوم نیاورده اند و ترجیحا شبیه به پیشی گرفتن متقاضیان از یکدیگر و انباشه شدن پرونده های ویزا Regional می باشد.

به گفته رئیس کار و مشاغل Anthony Albanese: " اگر پیشنهادات مناسبی برای متقاضیان نبود، برنامه ویزا Regional موفقیت آمیز نمیشد."

"مسئله یافتن مناطقی که موقعیت های شغلی آن مطابق با شغل متقاضی باشد و اطمینان از اخذ اقامت در آن منطقه می باشد. دولت باید در این باره به متقاضیان اطمینان بدهد که این برنامه موفقیت آمیز می باشد."

اضافه کردن شهرهای Perth و Gold coast به مناطق Regional ، دانشگاه های این دو شهر را که قصد جذب دانشجویان بین المللی را دارد، شگفت زده کرده است.

به گفته رئیس آموزش و پرورش شهر Gold Coast:"ما شگفت زده شده ایم. با آغوش باز پذیرای دانشجویان هستیم."

پذیرش دانشجویان بین المللی روحیه دانشگاه ها را تقویت می کند تا سرمایه گذاری در تحقیقات جدید و برنامه ها و تسهیلات جدید را افزایش دهند.

2019.10.30