برنامه اسپانسر سات استرالیا( South Australia)2726683f 75ae 44fd ad46 6bc2180ce898

 

 

سازمان رفاه وزارت امور داخلی استرالیا تا تاریخ 6 اکتبر 2020 بودجه محدودی را به بخش اسپانسر دولتی سات استرالیا اختصاص داده است که تنها برای افرادی است که در خاک استرالیا حضور دارند. بودجه اصلی پس از این تاریخ مشخص می گردد. هدف اصلی اختصاص این بودجه، بهبود شرایط اقتصادی این استان است. این موضوع فرصت مناسبی را برای آن دسته از افرادی فراهم می نماید که در خاک استرالیا حضور دارند و منتظر بازگشایی اسپانسر ایالتی هستند. این بازگشایی از تاریخ 31 آگوست 2020 انجام شده است. کسانی که قادر به دریافت اسپانسر دولتی سات استرالیا می شوند می توانند برای دریافت ویزای 190و 491 به اداره مهاجرت استرالیا مراجعه نمایند.

در صورتیکه پرونده متقاضی پس از طی مراحلی، واجد شرایط شناخته شود پس از دریافت اسپانسر ایالتی قادر خواهد بود برای دریافت ویزا به اداره مهاجرت استرالیا مراجعه نمایید.

اولویت با کسانی است که در زمینه یکی از مشاغل ذیل مشغول به کار باشند:

1-     تجارت با سرمایه بالا

2-     افرادی که در خط اول مبارزه با ویروس کرونا خدمت می کنند مانند:

-        بخش خدمات درمانی

-        سرویس ها و خدمات ضروری که شامل سوپر مارکت ها، ایستگاه های پمپ بنزین، مدارس، آرایشگرها، صنعت کشاورزی، سرویس های ارائه دهنده خدمات حقوقی، موسسات بانکی و خدماتی مانند برق، گاز، آب، فاضلاب و مخابرات می باشند

-        بخش های ضروری که به رشد اقتصاد استرالیا کمک می نمایند مانند توریسم، تحصیلات، صنعت دفاع، تجارت غذا، شراب و محصولات کشاورزی، Hi-Tech، صنایع درمان و سلامت، معدن و انرژی، صنعت فضا و صنایع خلاق

3-     متقاضیانی که در خاک استرالیا حضور و در زمینه یکی از مشاغل مذکور در بالا سابقه دارند

در سال های اخیر، بر مشاغلی که به رشد اقتصادی استرالیا در آینده کمک می کند نیز تمرکز شده است. به شرح مختصر این مشاغل می پردازیم:

-        فناوری کشاورزی AgTech

-        تولیدات صنایع فضا یا Space and Advanced Manufacturing

-        فناوری مالی FinTech

-        فناوری معدن و انرژی

-        فناوری دارویی MedTech

-        امنیت سایبر

-        اطلاعات کوانتومی، Advanced Digital، ICT

شرایط لازم برای دریافت اسپانسر سات استرالیا

1-     متقاضیان باید شرایط سنی، زبان و امتیاز مورد نیاز را داشته باشند.

2-     متقاضیان باید دارای مشاغل شناخته شده در لیست Skilled Migration Occupation List استرالیا باشند و با موفقیت برنامه ارزیابی مهارت-Skills Assessment- را گذرانده باشند.

3-     متقاضیان باید در حال حاضر به مدت حداقل 3 ماه و بازه زمانی 20 ساعت در هفته در یکی از مشاغل مربوطه مشغول به کار باشند. در این مدت زمان متقاضی باید دست مزد دریافت کرده باشد.

4-     آن دسته از فارغ التحصیلان بین المللی که از موسسات سات استرالیا دکترا یا کارشناسی ارشد خود را از طریق انجام تحقیق دریافت کرده اند نیازی به ارائه سابقه کار ندارند.

شانس این دسته افراد برای دریافت اسپانسر ایالت جنوبی بالاتر در نظر گرفته می شود:

5-     متقاضیان با مهارت بالای زبان انگلیسی.

6-     متقاضیانی که امتیاز 90 را در بخش Expression of Interest دریافت کرده اند.

7-     متقاضانی که دارای بیش از 12 سال سابقه کار در یکی از مشاغل مربوطه هستند.

8-     متقاضیانی که در مناطق خارجی سات استرالیا ساکن و مشغول به کار هستند.

همواره این امکان وجود دارد که شرایط لازم برای دریافت اسپانسر ایالتی از سوی وزارت امور داخلی استرالیا بدون اطلاع قبلی تغییر یابد. در صورتیکه بعد از ارزیابی شرایط مذکور در بالا، متقاضی خود را واجد شرایط دریافت اسپانسر سات استرالیا می پندارد با رفتن به بخش EOI، اطلاعات و مدارک مربوط به این بخش را میتوانند تکمیل و ارسال نمایند.

در بخش انتخاب ایالت، میتوانید سات استرالیا(South Australia) را انتخاب نمایید. EOI متقاضی توسط دولت سات استرالیا بررسی می شود. در صورتیکه واجد شرایط لازم شناخته شوند، توسط ایمیلی که حاوی دعوت نامه متقاضی است و آنرا به فرم درخواست اسپانسر ایالتی هدایت می کند.

وجود هر گونه مغایرت در پرونده اسپانسر ایالتی(State Nomination) و EOI منجر به رد درخواست متقاضی می شود. بدین ترتیب در وارد کردن اطلاعات شخصی، شغل درخواستی، سوابق شغلی و ارسال مدارک مربوطه خود دقت لازم را باید کار برد. اضافه کردن مدارک پس از ارسال درخواست به هیچ وجه قابل قبول نمی باشد.

مدت زمان بررسی درخواست اسپانسر ایالتی بین 6 تا 8 هفته طول می کشد. برای متقاضیانی که خود را واجد شرایط لازم می بینند و موفق به دریافت پذیرش در بخش EOI شده اند هیچ تضمینی وجود ندارد که الزاما موفق به دریافت اسپانسر ایالتی نیز خواهند بود.

 

برنامه اسپانسر ایالت ویکتوریا(Victoria)

 

این برنامه از تاریخ 8 سپتامبر 2020 آغاز شده است. این برنامه نیز برای بهبود شرایط اقتصادی و سلامت ایالت ویکتوریا ترتیب داده شده و تا یک روز قبل از تاریخ 6 اکتبر 2020 که بودجه نهایی مشخص می شود ادامه می یابد.

افراد مذکور قادر به اقدام برای این برنامه می باشند:

1-     متقاضیانی که در حال حاضر در ایالت ویکتوریا اقامت دارند

2-     متقاضیانی که در حال حاضر با حداقل شش ماه سابقه کار در این ایالت مشغول به کار هستند

3-     متقاضیانی که در یکی از مشاغل تحقیق درمانی و سلامت با مهارت بالا خدمت می کنند

از آنجائیکه این برنامه اسپانسر تعداد محدودی متقاضی است، برنامه انتخاب با دقت بیشتری انجام می شود تا با معیار اندازه گیری سلامت عمومی این ایالت مطابقت داشته باشد.

متقاضیان باید درخواست Registration of Interest یا ROI خود را قبل از تاریخ 21 سپتامبر 2020 ارسال نمایند. قبل از انجام این مرحله متقاضیان باید درخواست Expression of Interest یا EOI خود را بعد از به روز رسانی ارسال کرده باشند.

ایالت ویکتوریا پس از بررسی تمام متقاضیان در قسمت ROI بهترین ها را برای شرکت در برنامه اسپانسر این ایالت انتخاب می کند. پس از قبولی در این بخش، متقاضی قادر خواهد بود درخواست خود را در بخش State Nomination ارائه دهید. در صورت پذیرفته شدن، ارائه درخواست به سازمان امور مهاجرت استرالیا جهت دریافت ویزای 190 و 491 امکان پذیر می باشد.

 

 

برنامه اسپانسر ایالت نیو سات ولز(New South Wales)

 

برنامه اسپانسر ایالت نیوسات ولز به زودی برای دریافت ویزای 190 آغاز خواهد شد. از متقاضیانی که در حال حاضر در بخش سلامت، ICT و مشاغل مهندسی مشغول به کار و در ایالت نیو سات ولز ساکن هستند دعوت به عمل آورده می شود.

شرایط مورد نیاز برای دریافت اسپانسر این ایالت به اختصار توضیح داده خواهد شد:

-        سن زیر 45 سال

-        کسب امتیاز بالای 65 در Expression of Interest (EOI)

-        داشتن نمره مورد نیاز زبان مطابق با موارد تعیین شده

-        گذراندن ارزیابی مهارت-Skill Assessment- با موفقیت

-        دادن تعهد برای اقامت دو ساله در این ایالت

پس از ارائه مدارک و اطلاعات لازم و کسب امتیاز لازم، متقاضیان قادر به اقدام به دریافت اسپانسر ایالتی می شوند. لازم به ذکر است داشتن شرایط مذکور ضمانتی بر دریافت حتمی اسپانسرایالتی نیست.

 

برنامه اسپانسر ایالت تاسمانی(Tasmania)

 

شرایط لازم برای دریافت اسپانسر این ایالت از تاریخ 25 آگست 2020 تغییر یافته است. اولویت با متقاضیانی است که در حال حاضر در یکی از مشاغل حیاتی با شرایط خاص مذکور در ذیل مشغول به کار هستند:

-        ارائه کمک مستقیم به مبارزه با ویروس کرونا

-        ارائه خدمات درمانی تخصصی و حیاتی و یا تحویل تجهیزات درمانی مرتبط با ویروس کرونا

-        مهندسی زیر ساخت و تعمیر و نگه داری سدها، پل های بزرگ، سیستم های آبیاری و حمل و نقل

-        تامین خدمات و تجهیزات اساسی

-        تحویل خدمات به بخش های حیاتی به جهت بهبود شرایط اقتصادی

-        داشتن مهارت و توانایی بالا در مشاغل حیاتی مذکور

متقاضیان باید مدارکی از صاحبان مشاغل خود ارائه دهند که حاکی از نقش ایشان در ارائه خدمات به مبارزه با ویروس کرونا باشد. در غیر اینصورت متقاضی واجد شرایط لازم شناخته نمی شود.

 

 

برنامه اسپانسر قلمرو پایتختی استرالیا(Australian Capital Territory State-ACT)

 

از تاریخ 20 آگوست 2020، این ایالت برنامه Canberra Matrix را راه اندازی کرده است. متقاضیان این برنامه باید در شهر کانبرا (Canberra) اقامت داشته باشند و شغل کنونی آنها باید در لیست ACT Critical Skills List موجود باشد.

برای دریافت ویزای 190، متقاضی باید، به مدت حداقل 26 هفته به صورت تمام وقت مشغول به کار بوده باشد.  

برای دریافت ویزای 491، متقاضی باید به مدت حداقل 13 هفته به صورت پاره وقت مشغول به کار بوده باشد.

برخی از مشاغل مانند مهندس الکترونیک، مهندس مکانیک، مهندس مخابرات و طراحان وب حذف شده اند. در میان لیست مشاغل، شغل ICT بیشترین جایگاه را دارد که به دنبال آن مدیران پروژه ساخت و ساز و افراد متخصص در زمینه درمان و سلامت قرار می گیرد.

 

 2020-09-09