SW budget2019 medium

دولت کانادا برنامه بودجه 2019 را در ماه مارچ مشخص کرده است

کارمندان کانادا جز کارمندان متخصص و دارای تحصیلات عالی در دنیا محسوب می شوند.

کارمندان کانادا ممکن است در طول زندگی چندین بار مشاغل خود را تغییر دهند و عده ای نیز جهت حفظ شغل خود در جامعه کانادا که اقتصاد آن در حال پیشرفت است، به مهارت های شغلی جدیدی نیاز داشته باشند. این مسئله دغدغه ای جدید برای شاغلین کانادا می باشد که جهت حفظ شغل فعلی یا آمادگی برای شغل جدید، دوره های آموزشی لازم را بگذرانند.

این برنامه، ابزاری اختصاصی را در سراسر کانادا در اختیار کارمندان قرار می دهد تا کارمندان از طریق آن به کسب مهارت بپردازند و مشاغل آنها را حفظ کنند.

سیستم مزایای آموزشی کانادا

سیستم مزایای آموزشی کانادا به کارمندانی که دوره آموزشی می گذرانند، هزینه کمک آموزشی می پردازد و طی دوره آموزش از درامد کارمندان حمایت مالی می کند، همچنین این سیستم روش های حفظ شغل را در اختیار کارمندان قرار می دهد تا مهارت های لازم و مرتبط را کسب کنند از جمله:

 • هزینه کمک آموزشی بدون مالیات جهت کمک به مردم در هزینه های آموزش. کارمندان بین سنین 25 تا 64 سال متوسط 250 دلار هزینه کمک آموزشی در سال دریافت می کنند و حداکثر می توانند تا سقف 5000 دلار دریافت کنند.
 • این هزینه کمک آموزشی می تواند نیمی از هزینه ثبت نام در کلاس یا دوره آموزشی را تامین کند. هزینه کمک آموزشی سالانه برای هر شخص در بخش اطلاعات سود سهام کانادا ذکر شده است.
 • مزیت جدید بیمه شغلی شامل حمایت مالی از دوره آموزشی می شود که از درامد کارمندان بمدت 4 هفته از طریق بیمه اشتغال، حمایت می کند. این مزیت در سال 2020 اعمال میشود و به کارمندان در زمانی که جهت آموزش در مرخصی هستند وحقوق دریافت نمی کنند، کمک می کند و هزینه های زندگی از جمله: اجاره ، قبض ها و خواروبار را پوشش می دهد. برنامه بودجه 2019 برای اینکه حمایت مالی دوره آموزشی به اندازه ای که برای کارمند منفعت دارد برای کارفرما نیز منفعت داشته باشد، برای مشاغل کوچک کاهش پرداخت بیمه اشتغال چشمگیری درنظر گرفته است تا فشار مالی بر کارفرماهای صاحب مشاغل کوچک کم شود.

قوانین جدید مرخصی که کمک می کند کارمند مدتی از کار مرخص شود و به دوره آموزشی بپردازد. دولت قصد دارد درمورد طرح جدید مزیت دوره آموزشی با مسئولین استان ها مشورت کند تا از فرصتی که برای دوره آموزشی در اختیار کارمند گذاشته شود و همچنین اینکه کارمند بعد از اتمام دوره  بتواند به شغل خود بازگردد، اطمینان حاصل شود.

 

مزیت دوره آموزشی برحسب آمار و ارقام

یک کارمند بعد از 4 سال کار مشمول موارد ذیل می شود:

 • 1000 دلار هزینه کمک آموزشی، 2000 دلار و یا بیش از 2000 دلار هزینه شهریه که بطور قابل دریافت است.
 • ·4 هفته حمایت مالی از درامد از طریق بیمه اشتغال که معادل دریافت 55 درصد درامد هفتگی می باشد.

جهت تصویب مزیت دوره آموزشی، قرار است بیش از 1.7 میلیارد دلار بمدت 5 سال سرمایه گذاری شود و این برنامه از سال 2019-2020 شروع می شود و 586.5 میلیون دلار هر ساله سرمایه گذاری می شود.

عمده هدف این برنامه، موانع دوره های آموزشی می باشد. با حذف 50 درصد هزینه های آموزشی ، کارمندان می توانند به راحتی پس انداز کنند و از مزایا آموزش و مهارت های جدید بهره برند. و این امر برای کارفرمایان به منزله کارمند با مهارت بالا و توانایی بهتر کارمندان برای کارفرمایان و درنهایت پیشرفت و توسعه کل اقتصاد کانادا می باشد.

هزینه کمک آموزشی: شامل کارمندان 25 تا 64 سال می شود- کارمندان سالانه 250 دلار هزینه کمک آموزشی دریافت می کنند و تا سقف 5000 دلار می توانند دریافت کنند- کارمندان باید حداقل 10 هزار دلار درامد کسب کرده باشند ( شامل مزایای مرخصی دوران بارداری ) و درامدی که دریافت کرده اند کمتر از 150 هزار دلار باشد تا واجد شرایط شوند و همچنین باید اظهارنامه مالیاتی ارائه دهند. این مقدار هزینه کمک آموزشی را می توان در دانشگاه ها، دانشکده ها و موسسات حرفه ای استفاده کرد.

مزیت بیمه شغلی: 4 هفته حمایت مالی از درامد بابت مرخصی با دریافت 55 درصد درامد هفتگی که بمدت 4 سال قابل استفاده می باشد. کارمندان باید 600 ساعت سابقه کار داشته باشند تا واجد شرایط شوند- کارمندان می توانند زمانی که به دوره آموزش نیاز پیدا کردند بمدت 4 سال از این مزیت بهره برند که شامل حمایت از مشاغل کوچک از طریق کاهش پرداخت بیمه شغلی می باشد.

قوانین مرخصی: که کمک می کند کارمند مدتی از کار مرخص شود و به دوره آموزشی بپردازد.

هر شهروند مستحق محلی امن با قیمت مناسب برای زندگی می باشد.

تهیه مسکن برای کارمندان سخت کوش بویژه جوانان تقریبا غیرممکن است.عدم خانه و آپارتمان کافی برای خرید و اجاره باعث می شود یافتن محل سکونت مناسب هزینه ای سنگین تر از توان مردم را درپی داشته باشد.

در برنامه بودجه 2019 قرار است ساخت وساز مسکن افزایش یابد، زیرا این موثر ترین روش برای کاهش هزینه های مسکن می باشد. همچنین درپی این طرح قرار است با افرادی که قوانین را در مورد مالیات ها، استفاده از املاک برای پول شویی و ساخت خانه هایی که برای مردم صرف ندارد را زیرپای می گذراند، برخورد شود.

در این طرح از قشر متوسط جامعه که برای اولین بار قصد خرید مسکن را دارند حمایت می شود و به مسئله عدم مسکن و بهبود بازار مسکن پرداخته می شود.

ساماندهی توان مالی: حمایت از اولین خریداران مسکن

برنامه بودجه 2019 جهت تسهیل خرید مسکن به اولین خریداران وام بلاعوض می دهد.

از آنجایی که وام بلاعوض نیاز به بازگردانی ندارد، مردم اقساط ماهانه کمتری پرداخت می کنند. بعنوان مثال اگر وام گیرنده خانه ای به مبلغ 400 هزار دلار با اقساط 5 درصد و 10 درصد بابت وام بلاعوض (40 هزار دلار) خریداری کند، اقساط وام گیرنده از 380 هزار دلار به 340 هزار دلار کاهش می یابد و قسط ماهانه آن به مبلغ 228 دلار در ماه کاهش می یابد. شرایط وام بلاعوض برای اولین خریدارن مسکن توسط موسسه اقساط و مسکن کانادا مشخص می شود.

موسسه اقساط و مسکن کانادا به اولین خریداران مسکن برای خانه نوساز 10 درصد از اقساط مسکن و برای خانه های چندسال ساخت 5 درصد از اقساط مسکن را می پردازد. عمده هدف این وام بلاعوض بیشتر برای خانه های نوساز می باشد و ساخت و ساز مسکن را تشویق می کند تا مشکل کمبود مسکن بویژ در شهرهای بزرگ رفع شود.

اولین استراتژی ساخت مسکن در کانادا

در سال 2017 دولت اولین استراتژی ساخت مسکن در کانادا را با مبلغ 40 میلیارد دلار بمدت 10 سال مطرح کرد تا مردم بتوانند مسکن مورد نیاز که توان خرید آن را دارند تهیه کنند.

تا کنون:

 • سرمایه گذرای ساخت مسکن در کاناد انجام شده است و انتظار می رود 60 هزار واحد جدید ساخته شود و 240 هزار واحد مقرون بصرفه موجود در جامعه تعمیر و بازسازی شود.
 • هفت استان قراردادهای دوطرفه ساخت مسکن را تحت عنوان شراکت های چند طرفه امضا کرده اند. هزینه این قراردادها بیش از 7.7 میلیون دلار برای استان ها در دهه بعد خواهد بود.

خدمات داروئی کشور

مردم نباید در تهیه دارو مشکلی داشته باشند یا بدلیل نداشتن توان مالی از درمان اجتناب کنند. هرسال تقریبا 1 میلیون نفر جهت تهیه دارو از تهیه مواد غذایی صرف نظر می کنند. مردم کانادا جز کشورهایی هستند که بیشترین هزینه را بابت داروی تجویز شده توسط پزشک، پرداخت می کنند. داروهای برند 20 درصد گران تر از دیگر کشورهای توسعه یافته می باشد، و این سبب شده پرداخت هزینه داروهای تجویزشده برای بعضی از خانواده ها مشکل شود.

داروهای تجویزشده در کانادا در 3 دهه اخیر افزایش قیمت بالایی از 2.6 میلیارد دلار در سال 1985 تا 33.7 میلیارد دلار در سال 2018 را داشته است.

پوشش دارویی کانادا که شامل بیش از صد سرویس دهی عمومی و صدهزار سرویس دهی بیمه خصوصی می باشد، توان کنترل افزایش ورود دارو گران به بازار را ندارد. پرداخت این هزینه های رو به افزایش برای مردم مشکل بوجود می آورد و باعث چالش هایی برای دولت و ویزا کارفرما اسپانسر در بخش دارو شده است.

در برنامه بودجه 2019 قرار است طی 4 سال در سال 2019-2020 ، 35 میلیون دلار به بخش خدمات درمانی کانادا اختصاص یابد تا اداره کنترل دارو تاسیس و از توسعه این صنعت حمایت شود.

قرار است جهت دسترسی بیماران دچاربیماری های نادر به داروهای مورد نیاز، 1 میلیارد دلار در طی 2 سال هزینه شود که این برنامه سال 2022-2023 آغاز می شود و سالانه 500 میلیون دلار سرمایه به این بخش اختصاص می یابد.

بازنشستگی تضمینی و معتبر برای مردم کانادا

بعد از یک دوره کار و سخت کوشی مردم مستحق بازنشستگی تضمینی و معتبر و بدور از دغدغه های مالی می باشند. دولت بواسطه بودجه 2019 درحال سرمایه گذاری و حمایت از سیستم بازنشستگی است تا سالمندان بتوانند بیشتر پس انداز کنند و از مزایایی که مستحق آن هستند بهره مند شوند و حقوق بازنشستگی ایشان محفوظ باشد.

در برنامه بودجه 2019 قرار است برای سالمندان در برنامه پنج ساله حدود 100 میلیون دلار و با پرداخت حدود 20 میلیون دلار بصورت سالانه هزینه شود تا کیفیت زندگی سالمندان بهبود یابد و حضور سالمندان را در جامعه ارتقا دهد.

دولت جهت بهبود درامد سالمندان سرمایه گذاری دیگری نیز برای سالمندان انجام داده است از جمله:

 • تعیین وزیر سالمندان جهت رسیدگی به نیازهای سالمندان و ابلاغ آن به دولت و اطمینان از بازدهی طرح ها و خدمات در جهت رفع نیازها.
 • ·40 میلیارد دلار سرمایه جهت برنامه ساخت مسکن در 10 سال که کمکی به مردم از جمله سالمندان کم درامد است تا توان تهیه مسکن مدنظر را داشته باشند.
 • ·6 میلیارد دلار سرمایه در جهت خدمات مسکن تا استان ها وضعیت مسکن، اجتماع و خدمات اسکان را بهبود دهند .
 • ·77 میلیون دلار سرمایه اضافه جهت ارتقا امنیت و تکمیل کردن مناطق کم جمعیت و خالی از سکنه.
 • تسهیل درخواست مزایای بیمه کارمندی و معرفی مزایای جدید بیمه کارمندی که شامل 15 هفته حمایت از افرادی می شود که تکفل شخصی از خانواده را بر عهده دارند و آن شخص جهت بهبود نیاز به مراقبت دارد.

خدمات مشتری

 • IRCC از طریق بکارگیری مامورین مرکزی که بر بخش مشاغل متمرکز هستند، تعلق می گیرد.
 • ·

امنیت مرزی

 • قرار است در سال 2019-2020 ، 1.18 میلیارد دلار جهت بهبود استراتژی های مرزی بمدت 5 سال و سالانه 55 میلیون دلار هزینه شود، و سالانه 50 هزار پرونده پناهندگی بررسی شود و به تدریج رد درخواست های پناهنگی سهل شود.

این هزینه همچنین در جهت تحکیم پروسه های مرزی اعمال خواهد شد و به پروسه های پذیرش یا رد پناهنده سرعت می بخشد تا عملکرد سیستم افزایش یابد.

مشاورین مهاجرت

 • قرار است در سال 2019-2020 ، 51.9 میلیون دلار بمدت 5 سال و سالانه 10.1 میلیون دلار جهت حمایت از مهاجرین تازه وارد و دارای مجوز اعمال شود. این به دولت کمک می کند تا مشاورین مهاجرت را بشناسد و مهاجرین تازه وارد را آگاه سازد تا مراقب شیادان و کلا هبرداران باشند.

 

در صورتی که علاقه مند هستید از شرایط خود برای مهاجرت به کانادا و یا استرالیا مطلع گردید می توانید با دفتر کارجویان ملل تماس حاصل نمایید و یا با تکمیل فرم ارزیابی رایگان اطلاعات کامل مربوط به شرایط خود را از مشاوران کارجویان ملل دریافت نمایید.