مزایای مهاجرت و شهروندی کانادا و استرالیاindex

شهروندی در کانادا واسترالیا میتواند مزایایی هم برای مهاجران و هم کشور میزبان داشته باشد. در مقایسه با کشورهای غربی، کانادا و استرالیا، بالاترین درصد شهروندی دردنیا را دارند. به دست آوردن تابعیت این 2 کشور به متقاضی کمک می کند تا به طور نامحدود در استرالیا و کانادا بمانند و هر زمان که بخواهند ورود و خروج به کشور و یا اقامت داشته باشند.

تابعیت به وضعیت حقوقی شخص اشاره میکند. اعطای تابعیت کانادا و استرالیا را می توان از بدو تولد یا از طریق مهاجرت بدست آورد.

مهاجراني كه به كانادا  و استرالیامی آیند و در آنجا ساکن میشوند، باید معيارهاي خاصي را رعايت کنند تا بتوانند واجد شرايط برای شهروندی شوند. اعطای تابعیت کانادا و استرالیا آخرین مرحله در فرآیند مهاجرت برای مهاجران است. این یک شاخص مهم برای اقدام موفق است و به مهاجران این شانس را میدهد تا بتوانند رای دهند، وارد سیاست شوند و فرصت های شغلی خود را بهبود ببخشند.

شهروندی کانادا  و استرالیا چندین مزایا دارد

با تبدیل شدن به شهروند کانادا و استرالیا، مهاجرحق شرکت در برنامه های سیاسی از جمله حق رای در انتخابات فدرال، استانی و شهرداری، همچنین افراد میتوانند در انتخابات یا برای مدیریت درسطوح مختلف دولتی که وجود دارد، شرکت کنند.

با شهروند شدن در کانادا و استرالیا دسترسی به مشاغلی که نیازبه امنیت بالایی دارد مانند مشاغلی در سطح فدرال را فراهم میکند. بعلاوه، قانون کانادا و استرالیا اجازه تابعیت دوگانه یا چند گانه به افراد میدهد. این بدان معناست وقتی مهاجر، شهروند کانادا  یا استرالیا میشود مجبور نیست بین شهروندی کانادا  و کشور مبدا یکی را انتخاب کند. بعلاوه، فرزندانی که در کانادا و یا استرالیا به دنیا می آیند بدون طی کردن مراحل سیتیزنی، شهروند کانادا و استرالیا میشوند.

 

دولت فدرال و مشاغل دفاعی استرالیا

اگرچه اقامت دائم به متقاضی حق اشتغال در بیشتر مناطق را می دهد، شغل های محدودی وجود دارد که نیاز به تابعیت استرالیا دارد. بنابراین، شهروند استرالیا بودن به متقاضی کمک می کند تا فرصت کار در بخش های خاص دولت فدرال را بدست آورد

برخی از مشاغلی که به شهروندی استرالیا نیاز دارند عبارتند از:

• شغل های دفاعی استرالیا

• پلیس فدرال استرالیا

• نیروی مرزی استرالیا

• وزارت امور خارجه و تجارت

 

یک شهروند استرالیا و کانادا، این حق را دارد که در بخشی از سیاست و دموکراسی باشند. متقاضی میتواند یک انتخابات را به چالش بکشد و این حق را دارد که نماینده خود را در روند دموکراتیک انتخاب کند.

هر شهروند 18 ساله یا بیشتر، واجد شرایط  برای رای دادن در انتخابات شورا و فدرال می باشد.

با این حال، حق رأی در شرایطی مانند:

• اگر در زندان هستند، حکم سه سال یا بیشتر را می گذرانند

• اگر نتوانند ماهیت و اهمیت رأی دهی را درک کنند

• اگر به خیانت محکوم شده اند و عفو نشده اند

با این حال، پس از تصمیم اخیر دیوان عالی کشور استرالیا، تأیید شد که هر کس که دارای تابعیت دوگانه باشد، در انتخابات فدرال صلاحیت رقابت را نخواهد داشت. از این رو شخصی که تابعیت استرالیا و هر کشور دیگری را در اختیار دارد، واجد شرایط برای سناتورشدن یا عضو مجلس نمایندگان در این کشور نیست.

 

چه کسانی واجد شرایط برای دریافت شهروندی کانادا میباشند؟

متقاضی باید دارای اقامت دایم کانادا باشد

حداقل 3 سال در 5 سال اخیر در کانادا زندگی کرده باشد که معادل با 1095 روز میباشد

متقاضیان باید بتوانند با یک زبان یا هردو زبان رسمی کانادا (فرانسوی و انگلیسی) صحبت کنند تا بتوانند در جامعه کانادایی ارتباط برقرار کنند

متقاضیان نباید سابقه کیفری داشته باشند که مانع اعطای تابعیت میشود.

آنها باید از حقوق و مسولیت های شهروندی آگاه باشند و داشتن اطلاعات از جغرافیا، سیستم سیاسی و تاریخی کانادا آگاه باشند و باید یک آزمون را بگذارنند.

دولت، مدارک های لازم برای تایید صلاحیت متقاضی را درخواست میکند، بعد از آن یکی از مهمترین مراحل سیتیزنی مصاحبه و آزمون شهروندی است که هردو را باید امتحان دهند.

 

اکثر مهاجران برای شهروندی کانادا  و استرالیا واجد شرایط هستند.

کانادا  و استرالیا، از اهمیت مهاجرت به خوبی مطلع هستند و میدانند برای توسعه اقتصاد و تقویت ساختار اجتماعی خود به مهاجرت وابسته اند.

کانادا و استرالیا امکان سرویس، خدمات دهی و اسکان قوی برای مهاجران با اقامت دایم برای کار و زندگی در کشورشان فراهم میکند، و به مشارکت مهاجران در تمام جنبه های جامعه کانادایی و استرالیایی کمک میکند، در نتیجه به مهاجران برای اخذ تابعیت کانادا و استرالیا کمک می کنند. بنابراین، مطالعات نشان میدهد که گرفتن شهروندی این کشورها، تاثیرات مثبتی بر درآمد و نتایج بازار کارخواهد داشت.

در حالی که، اخذ شهروندی کانادا و استرالیا برای مهاجران متفاوت است، چون به زمان مهاجرت متقاضی، طول مدت زمان زندگی در کانادا، فاکتورهایی مثل تحصیلات و درآمد، نوع ویزاها و برنامه ها بستگی دارد. ولی با این حال، بسیاری از مهاجران، شهروندی کانادا و استرالیا را دریافت میکنند.

 

پشتیبانی عالی خدماتی کنسولی در خارج از کشور

وزارت امور خارجه و تجارت (DFAT) كمكهای كنسولی را به شهروندان استرالیا ارائه می دهد. اگر هنگام مسافرت به خارج از کشور با هرگونه رویداد ناگوار، تصادف یا جراحت روبرو شوید، می توانید از ماموران دیپلماتیک استرالیا در کشوراسترالیا کمک های کامل کنسولی شبانه روزی را دریافت کنید.

• اگر متقاضی در بیمارستان، درگیر تصادف، بیماری جدی یا مرگ، یا قربانی جرم جدی شده است

• در هنگام بحران هایی مانند جنگ، ناآرامی های داخلی و بلایای طبیعی

• جایگزین کردن گذرنامه را در صورت گمشدن، دزدیدن یا منقضی شدن

• صدور وام های کوچک اضطراری قابل بازپرداخت در شرایط کاملا اضطراری برای تأمین هزینه یک سفر مسافرتی

• درمورد کمکهای مالی احتمالی دولت برای افراد واجد شرایط، خارج از کشور

• فراهم کردن لیستی از پزشکان، وکلا و مترجمین

• صدور گذرنامه از جمله گذرنامه های اضطراری

 

سفر بدون ویزا به 183 کشور

شهروندان کانادا و استرالیا میتوانند تقریبا به 183 کشور بدون ویزا یا در برخی از موارد معدود ویزا هنگام ورود مسافرت کنند، این دو کشور دارای نهمین پاسپورت معتبر در کل دنیا هستند.

 

کمک مالی برای آموزش

شهروندان استرالیا و کانادا، برای دوره های آموزشی وام دانشجویی میدهند و هزینه های تحصیلی را کاهش می دهند که متقاضیان میتوانند در دوره های متفاوت ثبت نام کنند. 

 

محافظت از اخراج کشور

متقاضی با داشتن اقامت دایم، شهروند استرالیا نمیباشد، بعبارتی، ممکن است در مدت مشخصی از ورود متقاضی به کشور جلوگیری شود، اگر:

 

• بیش از 12 ماه به حبس محکوم شده اند

 

• به عنوان تهدیدی برای امنیت کشور در نظر گرفته شوند

 

 

2020-08-10