اطلاعات مهم درباره متقاضیاناقامت دائم کانادا

COVID19 Canadianمتأسفانه شیوع گسترده ویروس کرونا موجب محدودیت های مسافرتی و تأخیر در برنامه های گوناگون مهاجرتی کانادا شده است. از این رو اداره مهاجرت کانادا تلاش می کند متقاضیان را از محدودیت های موجود در مسافرت و ورود به کانادا آگاه نماید و در این راستا در تاریخ 20 مارس 2020 ، دولت کانادا اطلاعیه هایی در مورد معافیت از محدودیت های مسافرتی را برای جلوگیری از گسترش COVID-19 و محافظت از سلامتی و ایمنی کانادایی ها ارائه داد.

اداره مهاجرت کانادا روز گذشته اطلاعیه جدیدی در خصوص متقاضیانی که در خارج از کانادا هستند و درخواست انها برای اقامت دائم (PR) تصویب شده است و نامه تأیید اقامت دائم (CoPR) را دارند صادر نمود.

محدودیت های سفر برای چه کسانی اعمال می شود:

متقاضیانی که اقامت دایم آنها قبل یا در تاریخ 18 مارس 2020 تأیید شده است، اجازه سفر به کانادا را دارند. این متقاضیان باید در مورد اقدامات لازم برای رعایت بهداشت عمومی در راستای سلامت مردم کانادا اطلاعات لازم را کسب کنند و پس از ورود به خاک کانادا برای اجرای آنها اقدام نمایند. اداره مهاجرت کانادا از این دسته متقاضیان می خواهد که در صورت امکان برای ورود به کانادا در سال 2020 اقدام کنند.

متقاضیانی که اقامت دایم آنها پس از 18 مارس 2020 تأیید شده، تا زمانی که محدودیت های سفر برطرف نشود ، هیچ برنامه ای ریزی برای سفر به کانادا انجام ندهند. اداره مهاجرت کانادا در حال حاضر به این دسته از متقاضیان اجازه ورود به کانادا را نمی دهد.

تاریخ صدور CoPR متقاضیان معیار تاریخ تایید اقامت دائم آنها می باشد. در صورت امکان ، اداره مهاجرت کانادا، از متقاضی و اعضای خانواده همراه می خواهد که همزمان وارد خاک کانادا شوند. اگر متقاضیان قصد دارند به زودی به کانادا سفر کنند ، باید اقدامات بهداشتی عمومی در راستای سلامت را رعایت کنند:

اگر با هواپیما قصد سفر دارید ، قبل از اینکه اجازه سوار شدن در پرواز خود را داشته باشید ، باید تست سلامت بدهید. مسافرانی که علائم COVID-19 را نشان می دهند ، اجازه سفر به کانادا را ندارند. اگر می دانید که بیمار هستید، برنامه های سفر خود را به تاخیر بیاندازید تا زمانی که سلامتی خود را باز یابید.

اگر متقاضیان به کانادا از طریق زمینی یا هواییسفر می کنند، یک مأمور خدمات مرزی بعد از ورود به کانادا سلامت آنها را ارزیابی می کند. علاوه بر این، متقاضیان پس از ورود به کانادا باید 14 روز در قرنطینه باشند، حتی اگر نشانه ای از بیماری نداشته باشند. این دستورتالعمل برای همه مسافران الزامی است و هر کسی که از این دستور پیروی نکند مشمول مجازاتهای قابل توجهی خواهد بود.

متقاضیان باید هنگام ورود به کانادا برنامه ای برای چگونگی قرنطینه در 14 روز اول خود و نحوه دسترسی به فروشگاهای مواد غذایی، مراقبت های پزشکی و سایر خدمات ضروری داشته باشند. از متقاضیان خواسته می شود كه برنامه خود را به مقامات مرزی نشان دهید. در هنگام قرنطینه، به هیچ عنوان نمی توانید محل قرنطینه خود را ترک کنید. اگر برنامه ای برای قرنطینه ندارید، تا زمانی که برنامه قرنطینه شما مشخص نشده به کانادا سفر نکنید.

اگر CoPR شما قبل از سفر به کانادا منقضی خواهد شد:

اگر قبلاً این کار را نکرده اید ، لازم است با استفاده از webform با اداره مهاجرت کانادا تماس بگیرید تا قبل از انقضاء مستندات اقامت شما، زمینه لازم برای سفر به کانادا را مهیا نمایند. اگر قبلاً این کار را کرده اید ، این اطلاعات ثبت شده است و دیگر نیازی به ارسال اطلاعات ندارید. امکان دارد بلافاصله پس از ارسال درخواست پاسخی دریافت نکنید، اما اداره مهاجرت در حال بررسی تمام سوالات هستند. اداره مهاجرت کانادا در تلاش است تا دستورالعمل های مراحل بعدی متقاضیان را در این شرایط تعیین کند. اما هنوز مشخص نیست که چه موقع به روزرسانی ها یا دستورالعمل های جدید در دسترس خواهند بود.

در صورتی که علاقه مند هستید صلاحیت خود را برای برنامه های مهاجرتی و کاری کانادا و یا استرالیا بررسی نمایید، می توانید با دفتر کارجویان ملل تماس حاصل نمایید و یا با تکمیل فرم ارزیابی رایگان اطلاعات کامل مربوط به شرایط خود را از مشاوران کارجویان ملل دریافت نمایید.

2020-05-02