e17c7f47 f67f 4a6d ad86 681aaf0c1157

در ژوئن سال 2020 مهاجران به کانادا چه انتظاری برای مهاجرت خود به این کشور میتوانند داشته باشند

قرار است تا پایان 2020 June  خبرهای مهمی به اطلاع مهاجران رسانده شود، از جمله اینکه آیا کانادا در پایان ماه ژوئن درهای کشور خود را به روی مهاجران باز خواهد کرد یا خیر. یکنواخت شدن منحنی کروناویروس در کل کانادا، و همچنین بازگشایی تدریجی اقتصادی کانادا، باعث رفع محدودیت های مسافرت به کانادا به صورت مرحله ای خواهد بود. امکان باز شدن مرز کانادا و ایالات متحده وجود دارد. احتمالا مهاجران سایر کشورها می توانند بعد از 30 ژوئن شروع به بازگشت کنند.

اگرچه مسئله بازگشایی مرزها برای مهاجران بسیار با اهمیت است، اما بیشترین تحولات در خارج از اداره مهاجرت کانادا اتفاق خواهد افتاد، مانند برنامه دعوتنامه های  استانی (PNP) و مراکز آزمون زبان، که باید به آنها توجه کرد.

Express Entry

در این ماه چهار بار قرعه کشی اکسپرس انتری انجام شده است. از آنجایی که کانادا در 18March  به طور موقت مرز خود را برای مهاجران خارجی بسته است، تاریخ های قرعه کشی اکسپرس انتری، غیرقابل پیش بینی تر از آنچه که در اول سال جاری بود انجام میشود. از زمان اجرای محدودیت های سفر به کانادا، اداره مهاجرت کانادا(IRCC) قرعه کشی دعوتنامه های برنامه اکسپرس انتری برای متقاضیان برنامه های CEC و PNP را تنها برای درخواست اقامت دائم برگزیده است.

هدف کانادا استقبال از استعدادهای جهانی از سرتاسر جهان است و از این رو، به زودی برنامه های FSWP و FSTP را برای متقاضیان دوباره شروع خواهد کرد. اگر محدودیت های مسافرتی تمام شود، میتوانیم زودتر شاهد این اتفاق باشیم. پیش بینی دعوتنامه های برنامه استانی (PNP) معمولاً دشوار است، زیرا آنها اغلب بر اساس نیازهای شغلی بازارکار کانادا انتخاب میکنند. برای مثال، ایالت بریتیش کلمبیا (BC PNP) هر هفته دعوتنامه های برنامه پایلوت مهاجرتی ویژه متخصصان را صادر میکند. دو سال پیش این برنامه پایلوت B.C تا ژوئن سال 2020 تمدید شد. انتظار می رود این استان جزئیات مربوط به برنامه پایلوت مهاجرتی خود برای آینده را این ماه منتشر کند.

 برنامه مهاجرتی استانی آلبرتا (AINP) هر ماه یک بار قرعه کشی می کند، اما استان ها معمولاً جزئیات را تا مدتی اعلام نمی کنند. آخرین قرعه کشی این استان در تاریخ 13 May برگزار شده است.

قبل از اعمال محدودیت های سفر به کانادا، برنامه دعوتنامه های استانی ساسکاچوان (SINP) تقریبا دو بار در ماه قرعه کشی برگزار می کرد. آخرین قرعه کشی هفته گذشته در 28 Mayاتفاق افتاد.

انتاریو بیشترین دعوتنامه های استانی را در اختیار خود دارد. در سال جاری این استان 10 دوره دعوتنامه برگزار کرده است، که آخرین دور آن در 3 June برگزار شده است.

بسیاری از مراکز امتحان زبان این برنامه ریزی را دارند تا مراکز خود را دوباره باز کنند.

بسته شدن مراکز آزمون CELPIP و IELTS برای متقاضیان که مایل به مهاجرت یا تحصیل در کانادا هستند، یک مانع است. با این حال، مراکز آزمون بیشتری در حال بازگشایی هستند که متقاضیان بیشتری را قادر می سازد پروفایل های ورود به سیستم Express و برنامه های مهاجرت را ارائه دهند.

طبق وبسایت ایالت ها، آزمون CELPIP در B.C. ، Alberta ، Manitoba و Hong Kong موجود است. برخی از مراکز امتحان در دیگر ایالت ها قرار است در اواخر این ماه باز شود.

در سراسر جهان بعضی از مراکز امتحان IELTS در حال برگذاری امتحان میباشند، همچنین گزارش می دهند که برخی از کشورهای دیگر در ماه جاری مراکز امتحان را باز خواهند کرد. هر دو CELPIP و IELTS می توانند در روزهای آینده فعالیت خود را در بازارهای بزرگ دنیا از سر بگیرند.

تمدید اجازه کار آزاد برای همسران مهاجران در کشور کانادا

کانادا قرار است تصمیم بگیرد که آیا برنامه پایلوت اجازه کار آزاد برای بار پنجم تمدید شود یا خیر. این برنامه، به همسران مهاجران اجازه کار آزاد را میدهد تا زمانی که درخواست پرونده اقامت دایم آنها در دست بررسی است اجازه کار داشته باشند. مهلت تمدید این برنامه توسط کانادا تا 31   Julyاعلام خواهد شد.

2020-06-10