Nova Scotia increaseنوااسکوشیا سقف پذیرش نیروی کار مهاجر را افزایش داد

 

برای دومین بار در بازه 6 ماهه، دولت نوا اسکوشیا کانادا توانست امتیاز افزایش ظرفیت پذیرش نیروی کارمهاجر برای برنامه استانی NSNP را از دولت فدرال بگیرد. این برنامه استانی که زیر مجموعه برنامه های حمایت استانی کانادا موسوم به PNP می باشد به استانهای کانادا اجازه می دهد مستقل از ظرفیت پذیرش دولت فدرال، و بر اساس نیاز بازار کار محلی خود نسبت به جذب نیروی کار مهاجر اقدام کنند.

پیرو توافق جدید نوااکوشیا با دولت فدرال، در تاریخ 16 مارس 2016 این استان مجوز افزایش ظرفیت پذیرش خود را برای 300 نفر دیگر دریافت کرد و با این احتساب سقف پذیرش سالانه خود را به 1350 نفر رساند. این تعداد تقریبا دو برابر سقف پذیرش این استان در دو سال پیش است. دولت فدرال تصمیم داشت که سقف 1050 نفری را برای سال 2016 این استان در نظر بگیرد ولی با لابی مقامات استانی، نوااسکوشیا موفق شد امتیاز افزایش این سقف را به دست آورد که هم برای این استان نتایج مثبت تامین نیروی کار را خواهد داشت و هم برای متقاضیان کار در کانادا که به سد محکم دولت فدرال در پذیرش نیروی ماهر برخورده اند.

نوااسکوشیا یکی از استان های شرقی کانادا است که در اقیانوس اطلس قرار دارد. طی سالهای اخیر دولت این استان بارها بر نیاز به مهاجران ماهری که بتوانند بازار کار محلی را تامین کنند تاکید کرده است. با افزایش سقف پذیرش نیروی کار مهاجر یکی از مشکلات این منطقه که جمعیت کهنسال آن می باشد نیز مرتفع خواهد شد.

برنامه Express Entry استان نوااسکوشیا مهاجرانی را هدف قرار می دهد که قصد دارند در این استان زندگی و کار کنند. برای این منظور متقاضیان باید حداقل یک سال سابقه کار در یکی از مشاغل مورد نیاز این استان طی 10 سال گذشته داشته باشند (لیست مشاغل را دریافت نمایید)، مدرک تحصیلی خود را توسط یکی از انجمن های مورد تائید دولت ارزیابی کرده باشند، حداقل سطح زبانی معادل با آیلتس 6 را احراز نمایند و بتوانند حداقل 67 امتیاز از ماتریس امتیاز بندی نوااسکوشیا کسب کنند. این ماتریس به شرح زیر می باشد:

Nova Scotia Selection Matrix

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

برای اطلاع از شرایط خود می توانید فرم ارزیابی رایگان را تکمیل و برای مشاوران ما ارسال نمایید.