تاریخچه استرالیا جنوبی :SA

بیش از 40.000 سال پیش، کااورنا (از افراد بومی) بنیانگذار آدلاید بود و آنرا تاندانیا به معنی سرزمین کانگروهای قرمز نامید.

در سال 1802 بعد از یک دیدار اتفاقی نقشه خوان فرانسوی نیکلاس باوودین از ساحل استرالیای جنوبی ،اولین کاوشگر بریتانیایی به نام متیو فلایندر طرح کامل ساحل استرالیای جنوبی را بروی کشتی اش کشید. بعد از جنگ جهانی دوم ایتالیایی ها، یونانی ها و هلندی ها به استرالیا جنوبی آمدند تا زندگی جدیدی را شروع کنند. بعد از جنگ ویتنام تعدادی از آسیایی ها هم به این سرزمین آمدند و بدین ترتیب آدلاید ترکیبی از فرهنگ های متفاوت شد.

کار و زندگی در استرالیا جنوبی :

استرالیا جنوبی محل مناسب برای مهاجرانی است که میخواهند کار و زندگی کنند. تابستان های آن گرم، خشک و کوتاه است و زمستان معتدل و دارای بیش از 300 روز آفتابی در سال. تابستان استرالیای جنوبی از دسامبر شروع میشود و تا فوریه ادامه دارد و متوسط دمای آن به 28 درجه سانتیگراد میرسد. شرایط آب و هوایی استرالیا جنوبی این امکان را به گردشگران میدهد که از نقاط ساحلی، کوهها و دریاهای آن بهره کافی ببرند.

آدلاید دهمین شهر در جهان است که از لحاظ سکونت دارای شرایطی عالیست. شهری زنده و پرجنب و جوش با موسیقی های زنده، بارها و کلوپ های شبانه و... این شهر مرکز فستیوال های موسیقی و رخدادهای ورزشی است. ادلاید با اقتصادی عالی و جمعیتی حدود 1.6 میلیون نفر، زندگی راحت و متنوعی را در مرکز استرالیا قرار می دهد. این شهر دارای چشم انداز و اقلیمی متنوعی است که آن را از بقیه استرالیا و جهان جدا می کند.

 

هزینه زندگی در آدلاید

هزینه های ماهیانه خانواده چهار نفره: 2,925.67 $ ( (A $ 4,100.40 بدون اجاره

هزینه یک ماهه یک نفره: 827.46 $ (1،159.71 (A $ بدون اجاره

 

 

ایالت سات استرالیا SA

جهت واجد شرایط شدن برای اقامت در ایالت سات استرالیا و تعیین نوع ویزای مورد نظر، باید تمام شرایط و معیارهای مربوط به وضعیت شما توسط دولت مورد بررسی قرار گیرد.

برای واجد شرایط شدن جهت اقامت، متقاضی باید مهارتهای مربوطه توسط دولت سات استرالیا ارزیابی شوند، تمام الزامات و جزئیات مربوط به متقاضی توسط اداره مهاجرت که توسط این دولت تعیین شده اند از جمله حداقل امتیاز زبان، مهارت مورد نیاز و سایر مدارک ارزیابی می شوند.

 

شرایط لازم اسپانسری:

 - تعهد به ایالت استرالیا جنوبی : دعوتنامه ایالت به کسی اهدا میشود که علاقمند به زندگی و کار در استرالیا باشد و متعهد به این ایالت بماند.

-  متقاضی در زمان تصمیم برای اقامت باید کمتر از 50 سال سن داشته باشید.

- ارزیابی مهارت مهاجر باید توسط انجمن های مرتبط به استرالیا تایید شود.

 

-  شغل متقاضی باید در لیست مشاغل مورد نیاز موجود باشد. متقاصی باید اسسمنت خود را از  انجمن مربوطه دریافت کرده باشد. کپی مدارک تحصیلی یا گواهی نامه بجای اسسمنت مورد قبول نخواهد بود. حتی اگر مدرک تحصیلی در استرالیا نیز گرفته شده باشد ارزشیابی مهارت های مربوطه مورد نیاز است. لیست کاملی این انجمن ها را می توانید در لینک زیر بیابید.

www.imm.gov.av/asri  

-  داشتن حداقل یک سال سابقه کار مربوط به شغل انتخابی

-   شغل مورد نظر باید جز مشاغل لیست شده ایالت باشد.

-   داشتن حداقل نمره زبان انگلیسی مربوط به شغل مورد نظر طبق لیست مشاغل. مشاغل خاص ممکن است شرایط خاصی مانند سطح بالایی از زبان یا تجربه کاری داشته باشند. افرادی که پاسپورت آمریکایی، انگلیسی و نیوزلندی دارند احتیاجی نیست که نمره زبان ارائه دهند.

-  متقاضیان باید اطمینان حاصل کنند که پس انداز کافی برای هزینه های زندگی در ایالت سات استرالیا را دارند. به هر حال حق اداره مهاجرت ایالت سات استرالیا در درخواست اطللاعات بیشتر و شواهد دیگر در مراحل بعدی محفوظ است. مدارک لازم به این بستگی دارد که شما از خارج از استرالیا اقدام می کنید یا از داخل استرالیا درخواست داده اید.

ویزای دائم  190

این یک ویزای دائم است که به شما اجازه کار و زندگی در استرالیای جنوبی را میدهد.

ایالت منتخب به شما 5 امتیاز اسپانسری میدهد تا به شما کمک کند که برای این ویزا واجد شرایط بشوید.

 

ویزای کار ماهر 491 (مشروط) منطقه ای((Riginal

این یک ویزای کار مشروط است که اجازه کار و زندگی تا 5 سال را به شما میدهد و همچنین ایالت منتخب برای اینکه کمک کند تا واجد شرایط شوید 15 امتیاز اسپانسری به شما میدهد.

ویزای که متقاضی درخواست میکند بستگی به امتیازبندی ایالت منتخب و شرایط خود متقاضی دارد

مزایای ویزاهای ایالتی

- اداره مهاجرت پروسه ویزاهای ایالتی را دراولویت میگذارد.

- دریافت 5 امتیاز اسپانسری برای ویزاهای 190

- دریافت 15 امتیاز اسپانسری برای ویزای مشروط 491

- فرصت یافتن برای زندگی و کار در شهری که جز 10 شهر برتر قابل سکونت جهان است.

- دریافت اطلاعات و خدماتی که توسط دولت ایالتی  به سکونت و پیدا کردن شغل به متقاضی کمک میکند.

کارگران ماهر، نیروهای متخصص و فارغ التحصیلان بین المللی که به دنبال گرفتن دعوتنامه برای ایالت استرالیای جنوبی هستند باید واجد شرایط اداره مهاجرت استرالیا و هم ایالت موردنظر باشند.

قبل از APPLY :

اسنادی که قبل از اپلای باید آماده باشد :

     - یک کپی از پاسپورت معتبر

- اسسمنت تایید شده متقاضی از طرف ایالت استرالیا جنوبی

- امتحان زبان انگلیسی

- اسنادی از تاییدیه توانایی مالی

- نامه ای برای تاییدیه سابقه کار از محل کار

      - برای مهاجران HIGH POINT، یا فارغ التحصیلان بین المللی که در حال حاضر در استرالیا کارمیکنند،

     - مدارک تحصیلی عالی

     - مدارکی که بیانگر و تایید کننده روابط خانوادگی

     - ارائه مدارکی که بستگان شخص متقاضی یک PR یا دارای شهروندی در استرالیا است

 

 

پیدا کردن کار تخصصی :

اداره مهاجرت استرالیای جنوبی به مهاجران کمک میکند کار تخصصی مورد نظر خود را پیدا کنند. به محض رسیدن مهاجر جهت اقامت دائم و ثبت نام بعنوان متقاضی جهت اقامت، شما تشویق میشوید به کلاسهایی که بطور متمرکز به اشتغال میپردازد، شرکت کنید.

اشتغال در ایالت سات استرالیا نیازمند کسب مهارت های مورد نیاز این ایالت می باشد و بر اساس درخواست نامه اسپانسری متقاضیان و میزان علاقه مندی و تعهد واقعی برای زندگی و کار در ایالت سات استرالیا اعطا می شود. متقاضیان می بایست اثبات کنند که به ایالت سات استرالیا علاقه واقعی دارند و متعهد شوند که برای حداقل 2 سال در این ایالت زندگی و کار خواهند کرد.

جلسات کاریابی طراحی شده است که کمک کند تا درک بهتری از بازار کارمحلی داشته باشید و درپی گسترش استراتژی ای باشید که به رقابت موثر استرالیاجنوبی در میان رقبا کمک کند.

برای واجد شرایط شدن باید این ضوابط را داشته باشید.

- در استرالیا جنوبی ساکن باشید .

- دریافت دعوتنامه

- به تازگی به استرالیاجنوبی رسیده باشید .(کمتر از 2سال)

- داشتن سابقه کار مرتبط

جلسات هدفمند شغلی :

 

اطلاعاتی در مورد صنعت و فاکتورهای مهم کارفرمایان برای استخدام

یادگیری هدفمند و موثر برای پیدا کردن کار

استفاده از برنامه های خلاقانه و تکنیک های خاص برای یافتن کار

مصاحبه های شغلی ایده ال :

این قسمت برای افزایش اعتماد به نفس متقاضی طراحی شده و اینکه کارفرمایان در مصاحبه ها بدنبال چه هستند.

- آشنایی با پروسه استخدام

- استفاده از تکنیک ها و استراتژی هایی گوناگون برای مصاحبه های موفق تر

- بحث و تمرین برای سوالات متداولی که در مصاحبه ها پرسیده میشود

- آشنایی با اهداف کارفرمایان و نحوه ارزیابی آنها

فرهنگ محل کار در استرالیا جنوبی:

- داشتن اطلاعات در مورد بهداشت و ایمنی محل کارهای قانونی در استرالیا،  انواع ارتباطات گوناگون، درباره حقوق و مسئولیت های متقاضی، داشتن انتظارات مهاجر در محل کار

گزینش مهارت ها (skillselect ) :

Skill select یک سایت آنلاینی است که کارگران ماهر علاقمند به ویزای کار را قادر میسازد برای مهاجرت اقدام کنند. مهاجران بالقوه از طریق این سایت اظهار علاقمندی خود را به همراه سوابق کاری و مهارت های خود ارائه میدهند تا واجد شرایط شوند و بدین طریق کارفرمایان نیروهای مدنظر خود را می یابند.

تعطیلات کار :

بازدیدکننده های خارجی بین سنین 18 تا 30 سال میتوانند درخواست ویزای تعطیلات کار را بدهند تا ازاین طریق به کارهای موقت دست پیدا کنند.آنها هرنوع شغلی را میتوانند به مدت 6 ماه انجام دهند.

اقامت موقت :

کارفرمایان میتوانند از طریق ویزای موقت 482 اسپانسر یک کارگر ماهر خارجی و یا نیروی متخصص به مدت 4 سال باشند.برای واجد شرایط بودن این مورد شما باید :

- متعهد به آموزش و ارتباطات صنعتی باشید .

- نرخ های حقوقی ودستمزدی متداول را که برابر یا بیشتر از حداقل دستمزد مهاجران موقت است ارائه  دهند                                                                                                                                             

چرا ایالت استرالیای جنوبی :

ایالت استرالیا جنوبی یک محل ایده ال برای کسانی است که میخواهند شغل خود را شروع کنند یا سرمایه گذاری در استرالیا انجام دهند:

اگر متقاضی شغل موفق خود را دارد یا یک سرمایه گذار موفق است میتوانند برای ایالت استرالیای جنوبی درخواست دهند:

تقسیم بندی های شغلی ایالت استرالیاجنوبی شامل:

-  نوآوران یا افراد خلاق در تجارت

-  سرمایه گذاران تجاری

-  افراد مستعد در تجارت

طبق بازارهای محلی، استرالیای جنوبی پذیرای افراد مبتکر هستند و مشتاق محصولات جدید و ایده های جدید هستند. در حال حاضر استرالیا جنوبی با نیروهای کار تحصیل کرده، ماهر و باانگیزه به مدیریت و ارتقا این ایالت کمک میکند.

اجاره دفتر یا کارخانه در استرالیا جنوبی مشمول حداقل هزینه هاست و همچنین زمین های صنعتی ای که در نقاط خوب واقع شده با دسترسی آسان به قطار ،هواپیما وامکانات بندری جزء مزایای سرمایه گذرای در این ایالت است.

سرویس های حمایتی به مهاجران کار

این خواسته دولت استرالیای جنوبی است که متقاضی زندگی راحتی در آنجا داشته باشید و در سرمایه گذرای و فعالیت های تجاری موفق باشند.

خدماتی برای کسانی که تاره به این ایالت می آیند.

-  ثبت ورودتان به ایالت

-  قرار ملاقات با مهاجرین تجاری

-  تجارتهای بروز

-  منابع کمکی برای شروع تجارتتان

-  شبکه سازی وبرقراری تماس

-  کمک در زبان انگلیسی

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به مدارک لازم جهت دریافت این ویزا می توانید با دفتر کاریابی بین المللی کارجویان ملل تماس بگیرید.