معرفی ویزا 491 و مناطق کم جمعیت  ( Regional)

 

Newcastle aerial shot

این ویزا جایگزین ویزا 489 می باشد و شروع صدور این ویزا تاریخ 16 نوامبر می باشد. ویزا (491) 5 سال اعتبار دارد و متقاضیان باید تا 3 سال در مناطق Regional زندگی کنند تا بتوانند برای ویزا اقامت دائم (191) اقدام کنند. بعد از 3 سال زندگی در مناطق کم جعیت مهاجر می تواند برای ویزای اقامت دائم مناطق کم جمعیت (191) اقدام کند، در این ویزا (191) متقاضی نیازی به امتحان زبان مجدد ندارد، از ملزمات این ویزا ارائه دریافت 3 سال پایه حقوق استرالیا و مدارکی که اثبات کند 3 سال در این مناطق کار و زندگی کرده اند، می باشد. متقاضی بعد از اخذ ویزای 491 می تواند در هر منطقه Regional شروع به کار و زندگی کند و در صورت تمایل شهر محل سکونت و کار خود را تغییر دهد و در منطقه Regional دیگری شروع به کار و زندگی کند و همچنین موظف است هرگونه تغییر از قبیل تغییر محل سکونت یا محل کار را به اداره مهاجرت اعلام کند. هدف از تغییر ویزا 489 به ویزا 491 ، جذب مهاجرین متخصص مجرد یا مهاجرین متاهلی که همسرشان نیز متخصص باشد، می باشد و در نتیجه متقاضیانی که متخصص هستند اما همسرشان تخصصی نداشته باشند و زبان ضعیفی داشته باشند، شانس کمی برای کسب امتیاز دارند و ممکن است واجد شرایط اخذ این ویزا نشوند. در واقع هدف این ویزا جذب متخصصین بیشتر است. در ویزا 491 به متقاضیان مجرد 10 امتیاز ، به همسر متخصص متقاضی که PTE 50 یا IELTS 6 را کسب کرده است 10 امتیاز و به متقاضی که همسرشان تخصصی ندارد امتیازی تعلق نمی گیرد. متقاضیانی که همسرشان فقط موفق به کسب PTE 50 یا IELTS 6 شوند 5 امتیاز تعلق می گیرد. همچنین به تمام متقاضیان ویزا 491 15 امتیاز اسپانسر ایالتی تعلق می گیرد، این امتیاز برای تشویق متقاضیان به زندگی و کار در مناطق کم جمعیت می باشد. ویزا اقامت دائم مناطق کم جمعیت (191) از سال 2022 انجام می شود و دلیل آن این است که متقاضیان با شروع دریافت ویزا 491 در سال 2019 حداقل باید 3 سال در این مناطق کار و زندگی کنند تا بتوانند برای ویزا 191 در سال 2022 اقدام کنند.

مناطق کم جمعیت (Regional) و جاذبه های آن

مناطق کم جمعیت (Regional) شامل تمام شهرهای استرالیا به جز شهر های Melbourne, Sydney, Brisbane, The Gold Coast, Perth می باشدطبق آمار داده شده 47 هزار ظرفیت شغلی در مناطق کم جمعیت استرالیا وجود دارد و مشاغل در این مناطق نیاز به نیرو متخصص بیشتر دارند. دولت همچنین قصد دارد این مناطق را مانند شهرهای بزرگ رونق دهد و در این راستا حدود 75 میلیارد دلار سرمایه گذاری انجام داده است. مهاجرت به مناطق کم جمعیت به معنی مهاجرت به مناطق کوچک نمی باشد. مناطق زیبای بسیاری برای متقاضیانی که قصد اخذ اقامت از طریق ویزای 491 را دارند، وجود دارد.

در ادامه به توصیف ایالت های استرالیا می پردازیم.

ایالت Queensland

شهر Hervey Bay

شهری ساحلی در جنوب ایالت Queensland می باشد و حدود 3.5 ساعت با مرکز استان، Brisbane فاصله دارد. Hervey Bay به دلیل داشتن مناطق امن آبی و دسترسی آسان به جزیره Fraser معروف است. این شهر از جهت آب و هوایی معتدل می باشد و در تابستان دما حدود 30 درجه و در زمستان دما حدود 22 درجه می باشد. صنایع ساخت و ساز، توریزم و مهمانداری، تولیدات، خدمات درمانی و خدمات اجتماعی (شامل خدمات سالمندی) در این منطقه در حال رشد و توسعه می باشد.

شهر Cairns

این شهر دروازه ای به سمت مناطق گرمسیری شمال Queensland می باشد. این شهر بدلیل وجود فرودگاه بین المللی، دانشگاه ها، موسسات آموزشی و صنعت در حال توسعه کشاورزی معروف است. این شهر دارای مناطق زیبایی مانند مناطق مرجانی و جنگل بارانی می باشد. شورای شهر Cairns قصد دارد صنعت توریزم، تحصیلات بین المللی، مشاغل کشاورزی و صنعت دریایی را در برنامه رشد و توسعه قرار دهد.

ایالت New South Wales

شهر Tamworth

این شهر در شمال ایالت NSWقرار دارد و بدلیل برگزاری سالانه جشنواره بین المللی موسیقی کانتری و همچنین مجسمه بزرگ گیتار طلایی معروف است. این شهر مزارع حاصل خیز و تولید انبوه مشروبات را دارد. صنایع مهم این شهر تجارت خرده فروشی، تولیدات، خدمات درمان، تحصیلات، کشاورزی و توریزم طبیعت گردی می باشد.

شهر بندری Byron Bay

این شهر در شمال ساحل این ایالت قرار دارد و به شهر Brisbane نزدیک می باشد. این شهر به سبک زندگی ساحلی معروف است و در حال تغییر از شهری آرام به شهری شلوغ و مهم است. صنعت مهم این شهر توریزم و خدمات مربوط به آن است و دیگر صنایع آن، فناوری اطلاعات، حمل و نقل، ساخت و ساز، کشاورزی و نوآوری می باشد.

ایالت Victoria

شهر Ballarat

این شهر بدلیل وجود زمین های طلا ، غنی ترین شهر استرالیا می باشد.این شهر از نظر تاریخی و فرهنگی در ایالت ویکتوریا حائز اهمیت است. تپه sovereign که تفریگاهی برای کشف طلا در سال 1850 بوده است در این شهر قرار دارد که در ایالت ویکتوریا جاذبه توریستی مهمی محسوب می شود.صنایع مهم در این منطقه شامل خدمات (توریستی، مهمانداری و سرویس دهی)، معدن، کشاورزی، فناوری اطلاعات و انرژی تجدید پذیر می باشد.

شهر Mildura

این شهر آب و هوایی مدیترانه ای دارد و منطقه ای معروف برای دوستداران طبیعت، جنگل های حفاظت شده، دریاچه های صورتی، حیات وحش بومی و فرهنگ بومی می باشد. از تفریگاه های آن می توان به قایق رانی، ورزش های آبی و گلف اشاره کرد.ایالت ویکتوریا در کنار صنعت توریزم، ساخت و ساز و معدن، صنایع کشاورزی و باغداری پررونقی دارد.

ایالت Australian Capital Territory

پایتخت استرالیا Canberra در این ایالت قرار دارد، این ایالت کوچک ترین ایالت استرالیا می باشد.بیش از نیمی از این ایالت مناطق طبیعی حفاظت شده می باشد که شرق آن را رشته کوه های Great dividing range و غرب آن را رشته کوه های آلپ محاصره کرده است. این ایالت بیشترین نرخ مشاغل را دارد و اغلب مشاغل در زمینه خدمات رسانی، مدیریت عموم و دفاع می باشد. در این منطقه به متخصصین متبهر در زمینه فنی، آی تی، بهداشت و درمان و تحصیلات نیاز است.

ایالت South Australia

تمام این منطقه Regional محسوب می شود. شهر پرجمعیت Adelaide ، منطقه Barossa، MCLaren، Clare در این ایالت قرار دارد. صنایع مهم این ایالت، ورزش، تحصیلات، غذا و کشاورزی، انرژی و دفاع می باشد. این ایالت همچنین از مشاغل کوچک و مشاغل استارت آپ حمایت می کند.

ایالت Tasmania

این منطقه معروف به میراث فرهنگی است، تقریبا یک پنجم از غرب این منطقه را پوشش جنگلی دربر گرفته است. این منطقه همچنین جز مناطقی است که اولین مهاجرین استرالیا در آن قدم گذاشته اند و بعضی از مناطق آن بعنوان میراث فرهنگی در یونسکو ثبت شده است. تمام این مناطق Regional محسوب می شود و صنایع مهم آن معدن، کشاورزی، پرورش ماهی، ماهیگیری، جنگلداری و توریزم می باشد. صنایع علوم، دفاع و انرژی تجدید پذیر تحت نظر و حمایت سازمان رشد و توسعه می باشد.

ایالت Western Australia

شهر Broom

این شهر یک شبه جزیره می باشد که دوطرف شهر را اقیانوس دربر گرفته است. این شهر از جهت علمی ، تاریخی، مرغان دریایی مهاجر، فسیل ردپاهای دایناسور و شروع صنعت کشف مروارید در استرالیا اهمیت دارد. این شهر همچنین بدلیل وجود قدیمی ترین سینما روباز دنیا، Sun pictures شهرت دارد. توسعه این شهر در نفت و گاز، معدن الماس، خاک کمیاب و سنگ آهن باعث رشد اقتصاد، کشف معدن، ساخت و ساز، حمل و نقل، مدیریت و تحصیل شده است.

شهر Geraldton

ساحل خیره کننده، آب و هوای مدیترانه ای و زندگی ساحلی این شهر، توریست های زیادی را از کل دنیا به خود جذب می کند. این شهر دریچه ای به سمت سواحل Pristine Houtman Abrolhos می باشد که مجموعه ای از 122 جزیره شامل: تفریحگاه های استخر شیرجه، ماهیگیری، غواصی، عکاسی و تماشای پرندگان می باشد. مشاغل مهم این شهر در زمینه ساخت و ساز، بهداشت و درمان، تحصیل و تولیدات می باشد.

ایالت Northern Territory

این ایالت دارای دونوع آب و هوا می باشد، بیشتر این ایالت کویر با آب وهوایی شمالی می باشد. این شهر همچنین متنوع ترین شهر استرالیا از جهت فرهنگی می باشد بطوری که دارای بیش از صد ملیت و حدود پنجاه سازمان اجتماعی، فرهنگی و مذهبی می باشد. این شهر همچنین بدلیل وجود بزرگترین تخته سنگ دنیا با ارتفاع 348 متر و قدمت 550 میلیون سال، جاذبه توریستی محسوب می شود. صنایع مهم این ایالت، مشاغل کشاورزی، معدن، انرژی تجدید پذیر، هوا و فضا و توریزم می باشد. کل این ایالت Regional محسوب می شود.

2019.10.28