کانادا: بیش از 1 میلیون فرصت شغلی در ماه سپتامبر

job vacancy rate in canada 1آمارها نشان می دهد با این که کارفرمایان زیادی دست به استخدام نیروی کار زده اند، موقعیت های شغلی زیادی همچنان خالی مانده است.

بر اساس امار جدید، اقتصاد کانادا در حال بهبود یافتن از خسارات شیوع ویروس کروناست. در ماه سپتامبر 91 هزارو 100 نفر به لیست پرداخت حقوق اضافه شدند که نشان دهنده ی چهارمین ماه متوالی افزایش این امار است.

در هشت استان کانادا به تعداد کارمندان دریافت کننده ی حقوق ماهیانه افزوده شده است. استان انتاریو با جذب 43 هزار نیروی کار پیشتاز این میدان است، بریتیش کلمبیا در مقام دوم و بعد از ان استان کبک قرار دارد.

بدیهیست افزایش سطح جذب نیروی کار توسط بخش خدمات تولید مانند خدمات اسکان و غذا، مدیریت دولتی، مالی و بیمه اداره می شود.

کمبود شغل همچنان یک مشکل اساسی برای کاناداست. در اوایل سپتامبر بیش از 1 میلیون فرصت شغلی خالی وجود داشته است. 200 هزار فرصت شغلی در بخش اسکان و مواد غذایی وجود داشته که معادل با 14.4 درصد می باشد. نرخ بیکاری، تمام موقعیت های شغلی خالی را به عنوان درصدی از میزان تمام پست های خالی و اشغال شده اندازه گیری میکند.

بیش از نیمی از شغل های مرتبط با خدمات اسکان و مواد غذایی انتظار دارند با موانعی برای جذب نیروی کار دارای صلاحیت مواجه شوند؛ این در حالیست که 30 درصد از مشاغل دیگر هم با همین نگرانی مواجه هستند.

خدمات بهداشتی و مراقبت های اجتماعی در ماه سپتامبر با 130 هزار جایگاه خالی شغلی رو به رو شده است، که این تعداد نزدیک به 2 برابر همین میزان در 3 ماه ی سوم سال 2019 بوده است.

شغل خرده فروشی نزدیک به 122 هزار موقعیت شغلی خالی در ماه سپتامبر داشته است. که در همان زمان صنعت ساخت و ساز و تولید بیش از 80 هزار پوزیشن شغلی خالی داشته است.

بر اساس آمارهای گزارش شده، فعالیت های اقتصادی و جذب نیروی کار به عنوان کارفرما باعث ایجاد نقش های جدید در کانادا و در نتیجه افزایش موقعیت های شغلی خالی شده است.

این مسئله همچنین می تواند نشانگر وخامت اوضاع و عدم تعادل ساختاری در بازار کار کانادا، از جمله کمبود مهارت و نا هماهنگی جغرافیایی بین موقعیت های شغلی خالی و توانایی کاری نیروی کار برای استقرار در موقعیت های شغلی باشد. همینطور این موضوع به صورت بالقوه می تواند نشانگر ایجاد تغییراتی در تمایلات نیروی کار باشد، که شامل مواردی از جمله مبلغ دریافتی (حقوق)، ساعات کاری و دیگر موارد می باشد.

در صورت تمایل به اطلاع از ارزیابی شرایط خود برای مهاجرت به کانادا و یا استرالیا و یا اطلاع از جدید ترین قوانین ویزاههای کاری و مهاجرتی کانادا و استرالیا می توانیدفرم ارزیابی رایگان سایت را تکمیل نمایید.

2021-12-05