چگونگی مهاجرت به کانادا از خاورمیانه

 61CPaGj0gRL

 

مردم خاورمیانه ای میتوانند بیش از 100 روش مهاجرت برای رفتنن به کانادا را انتخاب کنند. آنها به دلایل زیادی این کشور را به عنوان مقصد مهاجرت خود، انتخاب میکنند مانند:

 

- استانداردهای بالای زندگی

 

رتبه بهترین کشور جهان از نظر کیفیت زندگی و همینطور به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان از نظر سلامت روان شناخته شده است. از میان 140 شهر شهر های تورنتو، ونکوور و کلگری جز شهرهای برتر دنیا شناخته شده اند.

 

 

- رشد اقتصادی  و موقعیت های شغلی

 

کانادا یکی از ثروتمندترین و قدرتمندترین کشورهای جهان قرار دارد. از سال 2016 رشد اقتصادی کانادا سالانه حدود 4.3 درصد رشد داشته است. دسترسی به موقعیت های شغلی متنوع و شرایط خوب بازار کار، باعث جذب مهاجرین شده است.

 

 

- امنیت

 

کشورکانادا از 10 نمره 9 را در زمینه امنیت به دست آورده است. بیش از 80 درصد از کانادایی ها می گویند امنیت در این کشور بسیار بالاست به خصوص در شب ها. نرخ هر قتل به ازای هر 100 هزار نفر 1.4 درصد است درصورتی که در مقایسه با کشورهای دیگر   3.5 درصد پایین تر است.

 

- تنوع فرهنگی

 

در سال 1971، کانادا سیستم سیاست چند فرهنگی را بکار برد و هر سال جشن تنوع فرهنگی و قومیت را می گیرند. 

 

- دانشگاه و موسسات آموزشی برتر دنیا

 

بر اساس OECD، بالاترین کیفیت سیستم آموزشی را در دنیا دارد.. دانشگاهای کانادا در سطح بین المللی شهرت خوبی دارند. کانادا بهترین شهرهای دانشگاهی جهان را در خود جای داده است مانند مونترال، تورنتو و ونکوور

 

نیروی متخصص بر اساس تعدادی از فاکتورها مانند سن، تحصیلات، مدرک زبان و سابقه کاری مورد بررسی قرار میگیرند. داشتن زبان های قوی در انگلیسی و فرانسه میتواند کمک های بسیارزیادی برای مهاجرت به کانادا به متقاضی بکند. اکسپرس اینتری سیستم فدرال دولتی کانادا است که مدیریت ویزاهای اقامت دایم کانادا را انجام میدهد. برنامه نیروی متخصص(FSWP)، برنامه نیروی فنی حرفه ای FSTP))، برنامه سابقه کار کانادایی CEC))، که بهترین انتخاب برای کسانی که خارج از کانادا زندگی میکنند برنامه (FSWP) است. هر 2 هفته دولت کانادا دعوتنامه های متقاضیان با امتیازات بالا برای درخواست اقامت دایم را صادر میکند.

 

نحوه مهاجرت از طریق برنامه PNP

 

برنامه اسپانسر ایالتی یکی دیگر از اصلی ترین روش ها برای مردم خاورمیانه که مورد ملاحضه قرار میگیرد. ایالت ها در کانادا برای نیازهای اقتصادیشان میتوانند افراد را انتخاب کنند. دو گزینه برای دریافت اسپانسر ایالتی کانادا وجود دارد یکی اینکه دعوتنامه را مستقیم از ایالت دریافت کند یا از طریق اکسپرس اینتری با حمایت یکی از استان ها دعوتنامه را دریافت میکند این بدان معنی است که داشتن پروفایل در اکسپرس اینتری فاکتورهای بیشتری را فراهم میکند. در نتیجه میتوان گفت، این گزینه مطرح شده، تنها راه مهاجران خاورمیانه به کانادا نمیباشد بلکه بیش از 100 روش دیگر برای ورود به کانادا وجود دارد که میتوانند هدف مهاجرت به کانادا را دنبال کنند.

 

تاریخچه ورود خاورمیانه ای ها به کانادا

 

در سال1882 اولین موج مهاجران از خاورمیانه به کانادا از کشورهای لبنان و سوریه انجام گرفته است. در حال حاظر صد ها هزار نفر از مردم خاورمیانه در کانادا زندگی میکنند. مهاجران خاورمیانه و عرب می توانند به شبکه های اجتماعی و بازار کار کانادا وارد شوند و به طور یکپارچه در جامعه کانادا زندگی کنند. بسیاری از موسسات مذهبی، مانند کلیسا، مسجد و  معابد دیگر در کانادا ساخته شده است.

در طول قرن گذشته، چندین نهاد مذهبی در اطراف کانادا ساخته شده است از جمله کلیساهای Melkite و کلیساهایMaronite ، اولین کلیسای Coptic Orthodox در سال 1965 و اولین مسجد کانادا به نام مسجد الرشید در ادمونتون در سال 1938 ساخته شده است.

این مهم است که پیوند با ریشه های اجدادی مهاجران از طریق رویدادهای جامعه بدون هیچ کم و کاستی باقی بماند. این رویدادها ممکن است بر روی موسیقی، رقص، غذا، ریشه های مذهبی متمرکز باشد. همچنین رستوران های زیادی با غذاهای متنوع خاورمیانه در کشور کانادا وجود دارد. بنابراین، مهاجران خاورمیانه ای در کانادا احساس میکنند که در خانه خود زندگی کنند.