canada applications proccesnig time
تغییرات زمان بندی ویزاهای کانادا و استرالیا

کانادا

در تاریخ 31 مارس 2022 ابزار زمان بندی رسیدگی به پرونده های مهاجرتی به روز رسانی شد تا مدت زمان رسیدگی به پرونده ها را نمایش دهد.

در گذشته این ابزار زمان استاندارد رسیدگی به پرونده ها را در شرایط نرمال نشان می داد. در حال حاضر مراکز ارائه ی خدمات اقامت دائم و شهروندی بر اساس اطلاعات 6 ماه گذشته زمان رسیدگی به پروسه ی پرونده ها را هر هفته به روز رسانی می کنند. این به روز رسانی ها اطلاعات واقعی تر و به روز تر را راجع به حجم اپلیکیشن های در حال بررسی و تغییرات ایجاد شده در توانایی بررسی پرونده ها از جانب اداره ی مهاجرت کانادا را به شما اطلاع میدهند.

هم اکنون زمان بررسی پرونده ها برای ویزاهای اقامت موقت بر اساس اطلاعات 8 الی 16 هفته ی قبل به صورت هفتگی بروز رسانی می شود.

 

australia applications prossecing timeاسترالیا

پروسه ی رسیدگی به پرونده های مهاجرتی ماهانه به روز رسانی می شود. مدت این پروسه به زمان ارسال فرم تقاضا بستگی دارد. بسیاری از فرم های تقاضایی که اخیرا نهایی شدند در زمانی که مرزها سته بودند به مرحله ی رسیدگی نرسیدند و حالا که مرز ها دوباره بازگشایی شدند و افراد زیادی برای سفر کردن مورد قبول هستند، بسیاری از پرونده ها در حال جمع بندی است.

همانطور که ملاحظه میکنید مدت زمان رسیدگی به پرونده های مهاجرتی برای استرالیا کمتر از کانادا طول خواهد کشید و از این نظر شاید بیشتر افراد تمایل به اقدام برای کشور استرالیا را داشته باشند. ولی لازم به ذکر است به علت محدودیت های ناشی از کرونا که همچنان در این دو کشور ادامه دارد، تعهد اداره مهاجرت کانادا و استرالیا به این زمان بندی ها را باید از منظر احتیاط در نظر گرفت.

2022-04-20