Start Up Visa Program 2ویزای استارت آپ کانادا

اگر شما هم کارآفرینی خلاق همراه با ایده های نوآورانه هستید می توانید از طریق ویزای استارت آپ کانادا اقدام به مهاجرت کنید. کانادا به دنبال کارآفرینانی است که علاقه به پایه گذاری کسب و کار خود در این کشور دارند تا باعث پیشرفت اقتصادی و همچنین ایجاد موقعیت های شغلی مناسب برای شهروندان کانادا شوند. در ادامه طریقه ی اقدام از طریق ویزای استارت آپ را برای شما شرح خواهیم داد:

برای اخذ ویزای استارت آپ چه شرایطی باید داشته باشید؟

چهار ویژگی اصلی برای این نوع ویزا در نظر گرفته شده است که شخص متقاضی باید ان ها را دارا باشد:

 1. داشتن کسب و کار مورد تایید
 • شما باید حد اقل 10 درصد سهام تجارت خود را دارا باشید
 • سهم شما و سهم سازمان مورد نظر در زمینه ی فعالیتتان باید با هم 50 درصد از کل سهام شرکت باشد
 1. داشتن نامه ی حمایت از سازمان های سرمایه گذاری مورد تایید
 • شما باید اثبات کنید که حمایت صندوق سرمایه گذاری ریسک پذیر، گروه سرمایه گذاری انجلز و یا بیزنس انکیوباتور ها را دارید
 • برای انجام این کار باید بیزنس پلن خود را تشریح کنید و این سازمان ها را متقاعد کنید که بیزنس پلن شما ارزش سرمایه گذاری و حمایت آنان را دارد
 • پروسه ی تشریح بیزنس پلنتان برای هر یک از این سازمان ها متفاوت خواهد بود
 • اگر بیزنس پلن شما مورد تایید آنان باشد یک نامه ی حمایت دریافت خواهید کرد که باید در پرونده ی درخواست ویزای شما ضمیمه شود
 1. داشتن مدرک زبان رسمی کشور
 • شما باید ازمون زبان را در یکی از موسسات مورد تایید بگذرانید تا نشان دهید حداقل شرایط زبانی که معادل با CLB5 است را در زبان انگلیسی و یا فرانسوی دارا هستید.
 1. تمکن مالی
 • شما باید اثبات کنید که خودتان و افرادی را که از خانوادتان با شما برای مهاجرت به کانادا همراه می شوند را می توانید از نظر مالی ساپورت کنید. میزان تمکن مالی بسته به تعداد افراد همراه شما متغییر خواهد بود.
 1. شما باید نشان دهید کسب و کارتان الزامات شرایط مالکیت را داراست
 2. مجوز امنیتی و پزشکی کانادا را بتوانید دریافت کنید
 3. قصد اقامت در هر ایالتی به جز کبک را داشته باشید

سازمان های تعیین شده برای ویزای استارت آپ

بخشی از واجد شرایط بودن شما برای اقدام در این نوع از ویزای کاری به این موضوع بر میگردد که بتوانید حمایت یکی از سازمان ها را داشته باشید. متقاضیان موفق باید بتوانند حداقل سرمایه ی مورد نیاز را برای استارت اپ کانادایی خود تامین کنند. اگر این سرمایه از صندوق سرمایه گذاری ریسک پذیر کانادا باشد، مبلغ 200 هزار دلار باید سرمایه گذاری شود؛ و اگر از طرف گروه سرمایه گذاری انجلز باشد 75 هزار دلار مبلغ سرمایه گذاری خواهد بود.

متقاضیان نیازی به تامین بودجه از طرف انکیوباتورها ندارند، اما باید بتوانند در برنامه ی بیزنس انکیوباتور ها مورد پذیرش قرار گیرند.

در این برنامه نیازی به سرمایه گذاری از طرف خود متقاضی نیست، اگر استارت اپ کانادایی آنان با شکست مواجه شود افرادی که اقامت دائمشان را از طریق این برنامه گرفته اند، ویزای اقامت دائمشان را حفظ خواهند کرد.

پروسه ی بررسی دقیق پرونده استارت آپ

برای محافظت از این برنامه در برابر سودجویان بررسی دقیق در روند این برنامه ی مهاجرتی لحاظ شده است. این موضوع طراحی شده است تا از قانونی بودن معاملات بین کارآفرین خارجی و سازمان های سرمایه گذاری اطمینان لازم حاصل شود. امکان دارد افسر مهاجرتی درخواست تعهد جداگانه داشته باشد، که از طرف هیت بررسی پرونده صادر خواهد شد. این هیئت ها توسط یک انجمن صنعتی تاسیس شده است که نشان دهنده ی نوع سازمان سرمایه گذار است که این تعهد را انجام میدهد.

برای مثال، در مورد گروه سرمایه گذاری انجلز، سازمان سرمایه گذاری ملی انجلز مسئول تاسیس هئیت بررسی است.

هر ساله حد اکثر 2 هزارو 750 درخواست مهاجرت از طریق این برنامه در پروسه ی بررسی قرار میگیرد و دوره ی زمانی اختصاص داده شده به این برنامه به 5 سال محدود شده است. اگر به دولت کانادا اثبات شود که استارت آپ مورد نظر موفق خواهد بود قبل از پایان دوره ی 5 ساله ویزای استارت آپ شما را به اقامت دائمی تبدیل خواهد کرد.

در صورت تمایل به اطلاع از ارزیابی شرایط خود برای مهاجرت به استرالیا و یا اطلاع از جدید ترین قوانین ویزاهای کاری و مهاجرتی کانادا و استرالیا می توانید فرم ارزیابی رایگان سایت را تکمیل نمایید.

2022-1-23